Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - NR 13:

Bezpiecznie jednośladem

Edycja Budżet Obywatelski 2015 Projekt lokalny - - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Mogilska 109

Opis projektu

Uczestnicy projektu, którzy osiągnęli wymagany wiek i posiadają odpowiednie uprawnienia. Zachęcanie do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz zdobycia specjalistycznych umiejętności panowania nad pojazdem w każdych warunkach i czerpania radości z efektywnej i bezpiecznej jazdy motocyklem. Instruktorzy to elitarna grupa świetnie wyszkolona w zakresie technicznej i bezpiecznej jazdy motocyklem. Przekaz będzie dostosowany do uczestników poprzez prezentacje multimedialne opracowane przez policjanta WRD /członka IPA/.

CHARAKTERYSTYKA DŁUGOTERMINOWYCH SKUTKÓW

Projekt zostanie podzielony na dwie grupy uczestników. Osoby, które w stopniu bardzo dobrym opanowały podstawowe manewry jednośladem oraz osoby, które dopiero co rozpoczynają "swoją przygodę z motocyklem". Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku podczas trwania szkolenia zostaną przedstawione dane statystyczne uświadamiające jak często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków z udziałem motocyklistów spowodowanych szybką, niebezpieczną i brawurową jazdą oraz brakiem doświadczenia. Dzięki szkoleniom zwiększy się ilość kierujących jednośladami, którzy opanują w wysokim stopniu technikę jazdy motocyklem, co ułatwi podejmowanie instynktownie odpowiednich dla sytuacji reakcji w niespodziewanych sytuacjach na drodze. Zminimalizuje to ilość zdarzeń drogowych, a jeśli dojdzie już do takiego zdarzenia to wyuczona reakcja motocyklisty spowoduje zmniejszenie skutków wypadku. Wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie. W momencie kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego większość ludzi nie wie, jak można pomóc osobie poszkodowanej przed przyjazdem pogotowia, a w takiej sytuacji liczy się każda minuta. Szkolenia pozwolą na uzyskanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a świadomość młodych ludzi o swoich umiejętnościach z tej dziedziny ułatwi podjęcie przez nich decyzji o udzieleniu pomocy medycznej przed przyjazdem pogotowia. Osoby, które posiadają wieloletnie doświadczenie i wysokie umiejętności (często w ich mniemaniu) będą mogły przekonać się poza drogą publiczną w kontrolowanych warunkach pod okiem instruktorów, czy rzeczywiście opanowali technikę jazdy motocyklem w stopniu bardzo dobrym. Ponadto podczas zajęć i wykładów przekonają się, że na zaistnienie zdarzenia drogowego, mają również wpływ inni uczestnicy ruchu drogowego posiadający mniejsze umiejętności i doświadczenie. Z tego względu przekonanie motocyklistów, że jeżdżą szybko, ponieważ jeżdżą bardzo dobrze może ich "zgubić". Osoby mało doświadczone będą mogły podnieść swoje umiejętności z zakresu jazdy jednośladem i pod okiem instruktorów nauczyć się prawidłowej techniki jazdy.UZASADNIENIE PROJEKTU

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu 59 950,00 PLN
59 950,00 PLN
Wróć do poprzedniej strony