Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - NR 90:

Bezpieczny senior

Edycja Budżet Obywatelski 2015 Projekt lokalny - - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Mogilska 109, Kraków, Polska

Opis projektu

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych zostaną przeprowadzone działania informacyjno-edukacyjne mające na celu uświadomienie jak unikać niewłaściwych zachowań: na drodze, w domu. Przeciwdziałanie oszustom metodami "na wnuczka", "na pracownika opieki społecznej", "na funkcjonariusza", "na sprzedawcę" i inne. Przestępstwa związane z bezpieczeństwem wirtualnego pieniądza, posługiwanie się kartą debetową, bankowość elektroniczną, oszustwa internetowe.

CHARAKTERYSTYKA DŁUGOTERMINOWYCH SKUTKÓW

Cykle spotkań przeprowadzonych z osobami starszymi uświadomią ich jak nieprzestrzeganie przepisów ruchu  drogowego tj. wychodzenie na ulicy zza przeszkody, przechodzenie na czerwonym świetle, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolnym mogą doprowadzić do niepożądanych zdarzeń w ruchu drogowym. Urazy doznane przez starszą osobę często doprowadzją do jej śmierci, kalectwa albo długotrwałej choroby, a młode osoby doznając takich samych urazów częściej wychodzą z wypadku z życiem i szybciej dochodzą do zdrowia. Mamy nadzieję, że prelekcje o takiej tematyce przycznią się do zmniejszenia ilości wypadków z udziałem osób starszych. Każdy z uczestników spotkania otrzyma element odblasków wpływający na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Ponadto szkolenia w jaki sposób uniknąć kradzieży, bycia ofiarą oszustwa, jak reagować na powyższe zjawiska w zakresie samoobrony i jak należy zgłaszać fakt zaistnienia takiego zdarzenia spowoduje, że osoby starsze będą potrafiły w sposób prawidłowy zareagować w w/w sytuacjach, co spowoduje zmniejszenie ilości przestępstw dokonywanych na osobach starszych.UZASADNIENIE PROJEKTU

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu 60 000,00 PLN
60 000,00 PLN
Wróć do poprzedniej strony