Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 39:

SMOG-STOP: Informacja dla mieszkańców o poziomie zanieczyszczenia powietrza w czasie rzeczywistym

Edycja Budżet Obywatelski 2015 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Polska

Opis projektu

Projekt zakłada powstanie systemu informowania mieszkańców w czasie rzeczywistym o poziomie zanieczyszczenia powietrza. System będzie się składał z 3 elementów: multimedialnych tablic informacyjnych w kluczowych punktach miasta, informacji w telewizji tramwajowej i autobusowej oraz bezpłatnej infolinii telefonicznej, adresowanej przede wszystkim do osób starszych. Taki system pozwoli na zwiększenie świadomości mieszkańców na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą smog oraz zapewni im dostęp do aktualnej i rzetelnej informacji na temat stanu krakowskiego powietrza.

CHARAKTERYSTYKA DŁUGOTERMINOWYCH SKUTKÓW


Należy podkreślić, iż zaistalowanie tablic wymaga uzyskania pozwolenia na budowę i co za tym idzie dokonania wszystkich niezbędnych uzgodnień dla ich realizacji jako procesu inwestycyjnego. W przedmiotowej sprawie szczególne znaczenie będą mięć przepisy ustawy o Drogach publicznych, Prawo o ruchu drogowym, jak również przepisy planistyczne, Prawa budowlane i inne. Należy mieć również na uwadze regulacje mającej wejść w życie Ustawy krajobrazowej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu 3 000 000,00 PLN
3 000 000,00 PLN
Wróć do poprzedniej strony