Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 16:

Chodź poćwiczyć nad zalewem.

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Zalew Nowohucki, Kraków, Polska

Opis projektu

Podążając za dobrymi i sprawdzonymi wzorcami promującymi ruch na powietrzu, pragniemy przedstawić projekt obejmujący umieszczenie od 10-14 stanowisk do ćwiczeń ruchowych. Stanowiska miały by się wpisywać formą w otaczający krajobraz Parku.  Jednocześnie przyciągać wzrok i zachęcać do skorzystania. Przyrządy stanowiące trzon projektu były by adresowane do całego zakresu wiekowego z jego dolnym limitem na poziomie lat 12. Górna granica wiekowa nie jest określona. Przyrządy były by wykonane w głównym stopniu ze stali a jako materiały uzupełniające proponujemy impregnowane drewno oraz tworzywo sztuczne odporne na działanie czynników atmosferycznych i przyjazne da środowiska. Zasada działania każdego przyrządu oraz instrukcja korzystania stanowiła by część każdego stanowiska. Każde ze stanowisk umieszczone zostanie prefabrykowanej płycie stabilizującej jego posadowienie. Do urządzeń zostaną dokomponowane nasadzenia ozdobnych drzew, krzewów i bylin.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców poprzez ćwiczenia fizyczne do aktywności ruchowej na powietrzu. Poprawa kondycji społeczeństwa niezależnie od wieku.
Potrzeba projektu- Spacerując po parku przy zalewie nowohuckim widziałem ludzi, którzy korzystali ze starej wykonanej przed laty ścieżki zdrowia złożonej z dosłownie kilku prostych przyrządów, które ze względu na ich stan nie zachęcają do ćwiczeń.
Wpływ realizacji projektu na życie mieszkańców. - Przykuwające wzrok stanowiska, byłyby bodźcem do uruchomienia chęci do ruchu. Jak powszechnie wiadomo ćwiczenia fizyczne wywołują uczucie euforii, zadowolenia, poprawy samopoczucia oraz poprzez wpływ na poprawę kondycji leczą nasze kompleksy.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Opracowanie dokumentacji projektowej, realizacja projektu 198 000,00 PLN
198 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zwiększenie kosztów potrzebnych na utrzymanie terenów w zarządzie Zarządu Zieleni Miejskiej – koszt roczny ok. 300 zł Zwiększenie atrakcyjności okolicy Nowe miejsce rekreacji dla rodzin z dziećmi oraz osób starszych Integracja społeczeństwa
Wróć do poprzedniej strony