Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 75:

Powiększmy Park Lotników Polskich!

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Szeroko rozumiany róg ulic Lema oraz Jana Pawła II, Dzielnica XIV Czyżyny

Opis projektu

Celem projektu jest rozbudowa Parku Lotników Polskich w kierunku zachodnim (w stronę rynku) co pozwoli powiększyć obszar tzw. zielonych płuc w centrum Krakowa. W najbliższym sąsiedztwie parku istnieją niezagospodarowane lub słabo zagospodarowane działki gminne, których dołączenie do parku zwiększy jego powierzchnię oraz atrakcyjność dla mieszkańców i turystów. Park od strony zachodniej (od strony rynku) jest trudno dostępny - brakuje tu dogodnych wejść do parku i przeciętny użytkownik musi nadłożyć drogi by dostać się do parku od strony północnej lub od strony Areny. Celem projektu jest zwiększenie powierzchni Parku Lotników Polskich oraz zwiększenie jego dostępności dla mieszkańców przez wybudowanie alejek "wejściowych" do parku (najlepiej trzech). Wykorzystane mogą być zastane na miejscu drzewostany, dosadzone nowe drzewa, oraz zaplanowane łąki kwietne, które nie wymagają tak częstego koszenia jak trawniki, co zmniejszy koszty utrzymania inwestycji po jej zrealizowaniu. Dodatkowo planuje się budowę chodnika wzdłuż północnej granicy drogi dojazdowej do Areny, co umożliwi swobodny dostęp do parku każdemu mieszkańcowi zmierzającemu od zachodu oraz północy.
UZASADNIENIE PROJEKTU

  • Cel i potrzebę realizacji projektu

Celem projektu jest powiększenie powierzchni Parku Lotników Polskich oraz zwiększenie jego dostępności dla mieszkańców przez wybudowanie alejek "wejściowych' do parku (najlepiej trzech).

  • Wpływ realizacji projektu na życie mieszkańców

Realizacja projektu wpłynie znacząco na komfort życia mieszkańców trzech dzielnic Krakowa: Czyżyn, Grzegórzek oraz Prądnika Czerwonego a także mieszkańców pozostałych dzielnic którzy korzystają z parku.

  • Atrakcyjność projektu

Rozbudowa parku w kierunku zachodnim zwiększy reprezentacyjność tego obszaru, co ma istotne znaczenie, gdyż sąsiaduje on z Areną, która jest odwiedzana przez rzesze turystów oraz mieszkańców. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu 1 000 000,00 PLN
1 000 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie dokumentacji uzyskanie niezbędnych opinii i uzgodnień do 31.05.2017
Realizacja projektu do 31.12.2017
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zwiększenie kosztów potrzebnych na utrzymanie terenów w zarządzie Zarządu Zieleni Miejskiej – koszt roczny ok. 7000 zł Zwiększenie atrakcyjności okolicy i przywrócenie walorów estetycznych Nowe miejsce rekreacji dla rodzin z dziećmi oraz osób starszych Integracja społeczeństwa
Wróć do poprzedniej strony