Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 92:

Budowa profesjonalnego placu zabaw dla zwierząt

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rybna 3, 30-254 Kraków, Polska

Opis projektu

Tor przeszkód dla psów składa się z szeregu urządzeń takich jak:

1. Duży tunel; 2. Górka z tunelem; 3. Pochylnia dwustronna (2 sztuki); 4. Równoważnia ruchoma (2 sztuki); 5. Kładka- równoważnia (2 sztuki); 6. Słupki do slalomu; 7. Platformy różnej wysokości (2 sztuki); 8. Obręcze do skoków (2 sztuki); 9. Kosze na odchody (3 sztuki).

UZASADNIENIE PROJEKTU

W krakowskim schronisku dla zwierząt przebywa obecnie około 300 psów i ponad 60 kotów różnych ras i gabarytów. Zwierzęta te nie doświadczają na co dzień zbyt wiele radości, dlatego istotne jest żeby miały możliwość zabawy w dobrych warunkach.

Budowa profesjonalnego placu zabaw dla zwierząt jest zadaniem potrzebnym  i możliwym do realizacji. Na terenie Schroniska dla zwierząt brak jest tego typu placu zabaw. W przypadku zwierząt zamkniętych na co dzień w klatkach, kojcach czy na niewielkich wybiegach – ważną rzeczą jest zapewnienie zwierzętom rozrywki połączonej z ruchem. Zwierzęta są wprawdzie wyprowadzane na spacery przez wolontariuszy, jednak możliwość ruchu psa  prowadzonego na smyczy jest ciągle ograniczona. Jednocześnie plac zabaw pozwala zwierzętom na bardziej kreatywną zabawę, a jednocześnie daje wolontariuszom możliwość treningu i tresury zwierzęcia, co z pewnością przyczyni się do jego łatwiejszej adopcji w przyszłości. Zadbane, zdrowe zwierzęta są chętniej adoptowane.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dokumentacja techniczna Projekt zagospodarowania terenu, opis zagospodarowania terenu, rysunki, karty katalogowe elementów, kosztorys inwestorski, uzgodnienia. 10 000,00 PLN
Złożenie wniosku o zamiarze wykonania robót budowlanych Przygotowanie i złożenie wniosku 0,00 PLN
Roboty budowlano-montażowe Tor przeszkód dla psów składa się z urządzeń: Duży tunel; Górka z tunelem; Pochylnia dwustronna; Równoważnia ruchoma; Kładka- równoważnia; Słupki do slalomu; Platformy różnej wysokości; Obręcze do skoków; Kosze na odchody. 50 000,00 PLN
60 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dokumentacja techniczna Czas realizacji - dwa miesiące 2017-03-01
Złożenie wniosku o zamiarze wykonania robót budowlanych Czas oczekiwania na decyzję - jeden miesiąc 2017-05-01
Roboty budowlano-montażowe Czas realizacji - dwa miesiące 2017-07-01
Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowa profesjonalnego placu zabaw dla zwierząt jest zadaniem potrzebnym. Na terenie Schroniska dla zwierząt brak jest tego typu placu zabaw. W przypadku zwierząt zamkniętych w klatkach, kojcach czy na niewielkich wybiegach – ważną rzeczą jest zapewnienie zwierzętom swobodnego ruchu połączonego z zabawą. Zwierzęta te nie doświadczają na co dzień zbyt wiele radości, dlatego istotne jest żeby miały możliwość zabawy w dobrych warunkach. Zwierzęta są wprawdzie wyprowadzane na spacery przez wolontariuszy, jednak możliwość ruchu psa prowadzonego na smyczy jest ciągle ograniczona. Jednocześnie plac zabaw pozwala zwierzętom na bardziej kreatywną zabawę, a jednocześnie daje wolontariuszom możliwość treningu i tresury zwierzęcia, co z pewnością przyczyni się do jego łatwiejszej adopcji w przyszłości. Zadbane, zdrowe zwierzęta są chętniej adoptowane.
Wróć do poprzedniej strony