Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 15:

Sport i pasja - warsztaty deskorolkowe dla dzieci.

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Polska

Opis projektu

Celem akcji jest organizacja zajęć pozalekcyjnych w krakowskich Szkołach Podstawowych, Gimnazjach, Domach Dziecka i MDK'ach. Akcja ma promować zdrowy i sportowy tryb życia wród dzieci. Jazda na deskorolce (z ang. skateboarding) cieszy się coraz większą popuranoscią wsród młodych ludzi. Dzięki współpracy krakowskiego Stowarzyszenia Cool Team z Polish Skate Federation i Polskim Związkiem Sportów Wrotkarskich od dwóch lat w Polsce cyklicznie odbywają się "Deskorolkowe Mistrzostwa Polski". Zawody przyciągają ogromną liczbę młodzieży. Od tego roku liczne AZS'y rozpoczynają otwieranie sekcji deskorolkowych w związku z kandydaturą "skateboardingu" jako konkurencji olimpijskiej - Tokyo 2020.
Coraz więcej dzieci chce jeździć na desce. Danie im możliwosci jazdy pod okiem profesjonalnych instruktorów pozwoli im w bezpieczny sposób rozwijać ich pasje i popularyzować sportowy tryb życia.
Zajęcia miały by się odbywać na terenie szkoły (boiska, sale gimnastyczne). Do szkoły dostarczany byłby specjalny mini tor i sprzęt i kompletu ochraniaczy i kasków, do jazdy (przeszkody certyfikowane przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich i TUV). 
Zajęcia miałyby się odbywać jako dodatkowa lekcja WF'u (45 minut) dla zgłaszających się do projektu placówek.
Do zagospodarowania były by cztery, 45-minutowe godziny dla każdej ze zgłoszonych szkół. Organizator przewidywał by możliosc zgłoszenia się do projektu 40 placówek.

Na potrzebę projektu powstała by specjalna strona internetowa z jego opisem i formularzem zgłoszeniowym dla placówek, oraz został by rozesłany do nich odpowiedni informator.
UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest popularyzacja sportowego i aktywnego stylu życia wsród dzieci i młodzieży. Wyrwanie młodego pokolenia, skupionego na konsumpcji i cyfryzacji, bardziej związanego z monitorami swoich komputerów i smartfonów niż z miejscami do uprawiania aktywnosci fizycznej i pasji do ruchu.

Skateboardign staje się bardzo popularny wsród dzieci i młodzieży, tv i internet lansują zawodników uprawiających tą dyscyplinę na nowe gwiazdy dzięki czemu istnieje szansa zaszczepienia sportowego ducha w najmłodszym pokoleniu. Spotkania podczas zajęć z profesjonalnymi zawodnikami, w tym obecnym Mistrzem Polski Przemkiem Wardęgą pochodzącym z Krakowa i związanym z działającym w tym miescie Stowarzyszeniem Cool Team pomoże w popularyzacji projektu.
Projekt pomoże w poprawie zdrowia i sprawnosci fizycznej wsród młodzieży. Jazda na deskorolce stanowi znakomitą alternatywę dla pokus jakie czyhają na młodzież w dzisiejszych czasach - używek i całodziennego siedzenia przed komputerem. Dzięki temu że deskorolka jest sportem dla indywidualistów i wychodzi poza ramy, które narzucają sporty zespołowe jest idealnym zajęciem dla młodzieży w okresie ich buntu. Promuje wsród młodzieży wartosci takie jak: inwencja twórcza, przynależnosc do grupy, energiczny sposób spędzania wolnego czasu i dążenie do założonego celu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
zajęcia instruktorzy i obsługa 20 000,00 PLN
ocharniacze, kaski i sprzęt do jazdy 30 kompletów 20 000,00 PLN
certyfikowany tor do jazdy i transport 100 000,00 PLN
promocja, stworzenie platformy internetowej 20 000,00 PLN
koordynacja projektu promocja w szkołach, spotkania z dyrektorami placówek 20 000,00 PLN
ubezpieczenie 5 000,00 PLN
nagrody dla uczestników 10 000,00 PLN
195 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
prace przygotowawcze formularze, przygotowanie strony, zakup elementów i sprzętu potrzebnego do realizacji projektu 2017 - styczeń
rekrutacja i promocja znalezienie placówek i promocja projektu 2017 - luty-marzec
start projetku 2017-04-01
Charakterystyka długoterminowych skutków: Celem projektu jest popularyzacja sportowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Wyrwanie młodego pokolenia, skupionego na konsumpcji i cyfryzacji, bardziej związanego z monitorami swoich komputerów i smartfonów niż z miejscami do uprawiania aktywności fizycznej i pasji do ruchu. Skateboardign staje się bardzo popularny wśród dzieci i młodzieży, tv i internet lansują zawodników uprawiających tą dyscyplinę na nowe gwiazdy dzięki czemu istnieje szansa zaszczepienia sportowego ducha w najmłodszym pokoleniu. Spotkania podczas zajęć z profesjonalnymi zawodnikami, w tym obecnym Mistrzem Polski Przemkiem Wardęgą pochodzącym z Krakowa i związanym z działającym w tym mieście Stowarzyszeniem Cool Team pomoże w popularyzacji projektu. Projekt pomoże w poprawie zdrowia i sprawności fizycznej wśród młodzieży. Jazda na deskorolce stanowi znakomitą alternatywę dla pokus jakie czyhają na młodzież w dzisiejszych czasach - używek i całodziennego siedzenia przed komputerem. Dzięki temu że deskorolka jest sportem dla indywidualistów i wychodzi poza ramy, które narzucają sporty zespołowe jest idealnym zajęciem dla młodzieży w okresie ich buntu. Promuje wśród młodzieży wartości takie jak: inwencja twórcza, przynależność do grupy, energiczny sposób spędzania wolnego czasu i dążenie do założonego celu.
Wróć do poprzedniej strony