Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica IV NR 19:

Budowa brakującego odcinka chodnika przy ul. Grażyny

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica IV Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Grażyny Kraków

Opis projektu

Budowa brakującego odcinka chodnika przy ul. Grażyny w miejscu gdzie jest „dziura” w ciągłości chodnika, czyli na działkach nr 898 i 897 obr 43 Krowodrza o długości ok. 60m, pow. ok. 120m2 (odcinek od ul. Legnickiej do końca działki 897.  Ze względu na spory ruch samochodowy w tej okolicy i dużą ilość parkujących tam pojazdów wpłynęłoby to na znaczącą poprawę bezpieczeństwa pieszych.





UZASADNIENIE PROJEKTU


Ulica Grażyny pełni istotną rolę komunikacyjną w dzielnicy, m.in. jako droga do placu Imbramowskiego (plac targowy, punkt przesiadkowy). W jej ciągu jest odcinek bez chodnika (ok. 60m), mimo że teren ten należy do gminy miejskiej Kraków. Ze względu na parkujące na poboczu samochody (głównie klientów placu) piesi są zmuszeni chodzić środkiem ulicy, co stwarza niebezpieczeństwo wypadku. Ten ciąg komunikacyjny pełni istotną rolę w komunikacji na linii północ-południe dla wielu mieszkańców dzielnicy - osiedli:  Prądnik Biały Wschód, os. Mozarta, a od 2018 roku także os. Górka Narodowa Zachód – ze względu na powstały wiadukt kolejowy przy ul. Bociana.  






Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
opracowanie dokumentacji projektowej 15 000,00 PLN
realizacja 54 000,00 PLN
69 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
opracowanie dokumentacji I-III kw. 2017
realizacja IV kw. 2017
Charakterystyka długoterminowych skutków: Na wnioskowanym odcinku ul. Grażyny brakuje chodnika. Ze względu na parkujące na poboczu samochody, piesi są zmuszeni chodzić ulicą. W sąsiedztwie znajduje się zabudowa wielorodzinna, co generuje duży ruch pieszych. Realizacja brakującego odcinka chodnika przyczyni się do poprawy stanu technicznego infrastruktury w przedmiotowej lokalizacji, ułatwi korzystanie z infrastruktury miejskiej szczególnie osobom starszym i niepełnosprawnym, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników.
Wróć do poprzedniej strony