Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica VI NR 9:

Utwardzenie żwirem fragmentu ulicy Zygmunta Starego

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica VI Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Zygmunta Starego, Dzielnica VI Bronowice, Kraków - na części działek gminnych nr 238/1 obr. 1 Krowodrza (wzdłuż działki nr 182/4 obr 1 Krowodrza), 341/5 obr. 48 Krowodrza ( wzdłuż działki nr 214 obr 48 Krowodrza)

Opis projektu

Przedmiotem projektu jest dokładne wytyczenie, wyprofilowanie i utwardzenie tłuczniem oraz żwirem o różnej grubości fragmentu ulicy Zygmunta Starego, stanowiącego obecnie nieutwardzoną, zniszczoną drogę gruntową, w pasie o długości 100 metrów i szerokości 2,5 metra. Drogą tą biegną Jurajski Szlak Rowerowy „Orlich Gniazd” (znaki czerwone) oraz Piesza Trasa Turystyczno-Kulturowa „Bronowice Małe – Mydlniki” (znaki niebieskie). Poruszają się nią również sporadycznie pojazdy użytkowników i właścicieli okolicznych ogródków działkowych.

Utwardzona droga w całości położona będzie na działkach gminnych nr 238/1 i 341/5 obr. Krowodrza - są to wąskie działki drogowe o szerokości 2,5 m. Odcinek ten jest objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego „Młynówka Królewska – Zygmunta Starego”, w którym jego obszar (poszerzony o część przylegających działek) oznaczono kodem „KDd.3” (droga publiczna klasy dojazdowej).

Projekt zakłada dokładne wytyczenie w terenie przedmiotowego odcinka drogi wzdłuż granic działek gminnych, a następnie jego remont poprzez przeprowadzenie robót ziemnych, wykonanie koryta i podbudowy i wykonania nawierzchni z recykliny.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Przedmiotowa droga gruntowa jest obecnie w bardzo złym stanie, występują na niej głębokie koleiny, gdzieniegdzie prowizorycznie zasypywane gruzem, potłuczonymi flizami lub innymi odpadami budowlanymi. W 2014 roku ustawiono tu znak drogowy informujący o nieprzejezdności drogi samochodem osobowym (w 2015 roku znak został zniszczony).

Ze względu na opisany stan poruszanie się tą drogą może być niebezpieczne nie tylko dla osób dojeżdżających do ogródków działkowych samochodami, ale również dla pieszych i osób korzystających z trasy rekreacyjnie (spacerowicze, biegacze, rowerzyści), które, poruszając się tędy, narażone są na urazy. Z uwagi na brak oświetlenia w tym rejonie, poruszanie się drogą po zmroku wymaga szczególnej ostrożności.

Wyprofilowanie i utwardzenie drogi recykliną wyeliminuje problem nielegalnego wysypywania gruzu, poprawi walory estetyczne okolicy (obecnie jest to jeden z najbardziej zaniedbanych terenów wzdłuż Młynówki Królewskiej), a przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo osobom poruszającym się po drodze – czy to rekreacyjnie, czy też w celu dojazdu bądź dojścia do działki.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
remont ok 100 mb wytyczenie, roboty ziemne, koryto, podbudowa, nawierzchnia z recykliny 40 000,00 PLN
40 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Remont nawierzchni na dł. 100 m wytyczenie, roboty ziemne, koryto, podbudowa, nawierzchnia z recykliny II - III kw 2017 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy użytkowników.
Wróć do poprzedniej strony