Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski :

Asfaltowa alejka od Bunkra Sztuki do przejścia dla pieszych

Projekt odrzucony: W związku z brakiem dostarczenia wymaganej zgodnie z §6 ust. 4 Regulaminu budżetu obywatelskiego miasta Krakowa listy poparcia dla propozycji zadania oraz brakiem kontaktu ze strony Wnioskodawcy projekt opiniuje się negatywnie na etapie oceny formalnej.

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Planty, pomiędzy Galerią Bunkier Sztuki (pl. Szczepański 3a, główne wejście) a przejściem dla pieszych przy ul. Dunajewskiego.

Opis projektu

Zadanie obejmuje utworzenie alejki z nawierzchnią asfaltową na odcinku pomiędzy przejściem dla pieszych przy ul. Dunajewskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Karmelicką i Szewską) a głównym wejściem do Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Alejka powinna mieć 250 cm szerokości. Na długości alejki projekt przewiduje umieszczenie dwóch ławek, usytuowanych przeciwlegle względem siebie, na 1/3 i 2/3 długości alejki.

UZASADNIENIE PROJEKTU

1. Cel i potrzeba.

Wspomniany odcinek, stanowiący aktualnie część trawnika, jest wykorzystywany przez mieszkańców i przyjezdnych w celu skracania sobie drogi do Galerii Bunkier Sztuki, księgarni Ha!artu i kawiarni. Jest to szlak masowo uczęszczany, co doprowadziło do faktycznego zaniku zieleni w tym miejscu, co wpływa negatywnie zarówno na funkcje estetyczną, jak i użytkową tego fragmentu. Dodatkowo, szczególnie podczas roztopów lub po ulewnych deszczach, wydeptana ścieżka pokrywa się błotem, co powoduje obchodzenie jej naokoło i dalszą dewastację zieleni.

2. Wpływ realizacji projektu na życie mieszkańców.

Utworzenie w tym miejscu asfaltowej alejki zapobiegłoby dalszemu niszczeniu trawnika, poprawiło funkcję użytkową i estetyczną oraz ułatwiłoby przemieszczanie się osobom o ograniczonej sprawności ruchowej oraz osobom z dziećmi w wózkach. Usytuowanie na długości alejki ławek zapewniłoby dodatkowe miejsca do wypoczynku oraz podkreśliłoby rekreacyjny charakter Plant.

3. Atrakcyjność projektu.

Projekt posiada oczywiste walory użytkowe i estetyczne, przy niewielkim nakładzie środków likwiduje niedogodność, rozpoznawaną przez liczne grono osób codziennie korzystających z tego skrótu lub nadkładających drogi poruszając się wytyczonymi alejkami. Dodatkowo, likwidacja nieestetycznej, błotnistej ścieżki w samym centrum miasta na rzecz wygodnej i przyjemnej alejki zdaje się być kwestia prestiżową.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
wykonanie trasy spacerowej 18mb x 2.5 m = 54m2 10 800,00 PLN
zakup ławki z oparciem + montaż dwie ławki 7 000,00 PLN
zakup kosza na śmieci o pojemności 50 l+ montaż dwa kosze 1 500,00 PLN
ustawienie latarni parkowej latarnia w połowie długości alejki 8 500,00 PLN
wykonanie barierki ochronnej/ogrodzenia 31.5m (dwukrotna długość alejki, pomniejszona o długość ławek) 9 450,00 PLN
37 250,00 PLN
Wróć do poprzedniej strony