Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 10:

II Konkurs Chóralny Jesienne Śpiewanie w Starym Mieście

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Basztowa 9, Kraków, Polska

Opis projektu

II Konkurs Chóralny Jesienne Śpiewanie w Starym Mieście jest kontynuacją konkursu zainicjowanego w zeszłym roku przeznaczonego wówczas tylko dla zespołów działających na terenie dzielnicy I Stare Miasto. W tym roku Jesienne Śpiewanie w Starym Mieście otwiera się na zespoły działające w obrębie Miasta Krakowa. Gotowość do współpracy wyraziły: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie oraz Krakowska Fundacja Sztuki. Profesor Stanisław Krawczyński jako przewodniczący Polskiego Związku Chórów i Orkiestr odział Małopolski objął to wydarzenie patronatem oraz wsparciem merytorycznym.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 22 i 23 października w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Po zakończeniu prezentacji zespołów oraz naradzie jury odbędzie się uroczyste wręczenie nagród oraz koncert laureatów.

Organizatorzy powołają jury, w którego w skład będą wchodzić znani dyrygenci chóralni.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie przynajmniej jednego utworu patriotycznego. Celem konkursu oprócz prezentacji artystycznych jest również kultywowanie znajomości pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Na mapie kulturalnej Miasta Krakowa jest niewiele takich propozycji jak konkurs chóralny, który daje możliwość posłuchania dokonań artystycznych zespołów działających na terenie miasta. Dla niektórych zespołów może ten konkurs być jedyną szansą na występ poza murami swojej działalności (np. szkoła). Wydaje się, iż propozycja ta może na stałe zagościć w harmonogramie kulturalnym Krakowa. Dla uczestników może to być czas wspólnego śpiewania i dobrej zabawy.
 Cele konkursu to podnoszenie jakości pracy artystycznej chórów amatorskich, ocena dorobku artystycznego, integracja amatorskiego ruchu artystycznego, ocena pracy dyrygentów (doskonalenie zawodowe).
W dzisiejszych czasach tak mało mamy czasu na obcowanie z kulturą, dlatego twierdzę iż właśnie ten projekt da możliwość zapoznania mieszkańców Krakowa z repertuarem muzyki chóralnej. Poprzez wstęp wolny, każdy będzie mógł przyjść i posłuchać prezentacji konkursowych zespołów. Jest to również jedna z nielicznych okazji do wysłuchania i przypomnienia pieśni patriotycznych tak bardzo związanych z naszą historią.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
materiały reklamowe plakaty, programy, dyplomy, zaproszenia itp. 4 000,00 PLN
wynajem sali sala koncertowa PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie 4 000,00 PLN
wynagrodzenie wynagrodzenie dla zaproszonego jury 4 000,00 PLN
nocleg nocleg dla członków jury w trakcie trwania konkursu 1 000,00 PLN
nagrody nagrody finansowe za zajęte miejsca w konkursie 10 000,00 PLN
statuetki pamiątkowe statuetki 1 500,00 PLN
catering wyżywienie dla członków jury oraz wody i ciasteczka dla uczestników konkursu 2 000,00 PLN
kwiaty kwiaty dla dyrygentów chórów 1 500,00 PLN
28 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
przygotowanie regulaminu praca nad regualminem i kartą zgłoszń maj 2017 r.
zaproszenie do udziału Wysłanie zaproszeń do udziału do wszystkich zespołów chóralnych działających na terenie Krakowa czerwiec/lipiec 2017 r.
zgłoszenia przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie 2017-09-30
jury zaproszenie do udziału w pracach jury wrzesień 2017 r.
materiały reklamowe druk programów, plakatów oraz plakatowanie październik 2017 r.
konkurs konkurs i koncert laureatów 22 i 23 października 2017 r.
nagrody wręczenie nagród zwycięzcom październik 2017 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Przewidywane długoterminowe skutki w przypadku realizacji zadania: Realizacja projektu przyczyni się do pielęgnowania tradycji śpiewu zbiorowego. Ponadto to doskonała okazja do integracji amatorskiego ruchu artystycznego i wymiany doświadczeń między chórami. Projekt przyczyni się do przypomnienia uczestnikom pieśni patriotycznych oraz będzie doskonałą okazją do wysłuchania ich w szczególnym wykonaniu.
Wróć do poprzedniej strony