Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica XVIII NR 6:

Warsztaty ogrodnicze dla mieszkańców Nowej Huty

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica XVIII Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dzielnica XVIII Nowa Huta, Kraków, Polska

Opis projektu

Warsztaty ogrodnicze (40 godz. zegarowe): zajęcia teoretyczne (ok. 10 godz.) oraz zajęcia praktyczne (ok. 30 godz.).

Celem warsztatów będzie przekazanie uczestnikom wiedzy nt. ogrodnictwa oraz zaprojektowanie i wykonanie projektów ogrodów/nasadzeń: jadalnych/ozdobnych na terenie osiedli Nowej Huty. Miejsca nasadzeń zostaną ustalone na warsztatach w konsultacji z prowadzącym, Zarządem Zieleni Miejskiej, uczestnikami warsztatów.

Uczestnicy poprawią wybrane miejsca na osiedlu, które są zaniedbane i nie sprzyjają chęci spędzania w nich czasu wolnego.

Propozycja realizatora warsztatów: Program Aktywności Lokalnej "Na Skarpie".



UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem warsztatów jest poprawa terenów zielonych w Nowej Hucie, poprawa estetyki najbliższego otoczenia. Spotkania, debaty dot. zieleni, ogrodów społecznych, które odbyły się w ostatnim czasie w Nowej Hucie pokazały, że jest duże zainteresowanie mieszkańców angażowaniem się w nasadzenia na osiedlach, poprawę stanu zieleni, tworzeniem ogrodów społecznych

Celem warsztatów jest również wzrost motywacji do działania na rzecz społeczności, doświadczenie korzyści oraz pozytywnych emocji wynikających z działań wspólnotowych. Takie pobudzenie aktywności pozwoli ukierunkować działania mieszkańców w kierunku działań prospołecznych.

Wspólne spotkania umożliwią poznanie swoich sąsiadów, stworzą okazję do pogłębienia relacji, które są bardzo często powierzchowne lub ich brakuje. Inicjatywa da szansę na spotkanie tych osób, które mają chęć zaangażowania się na rzecz osiedla.

Działanie wpłynie pozytywnie na samoocenę mieszkańców, poczucie dumy z miejsca zamieszkania. Zachęci również młode pokolenie do dbałości o zieleń w swoim miejscu zamieszkania.

Projekt jest atrakcyjny dla mieszkańców, ponieważ jest duże zapotrzebowanie na tego typu działania. Mieszkańcy są zainteresowani poprawą terenów zielonych w swoim najbliższym otoczeniu. Poprawią się walory estetyczne dzielnicy.






Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Trener Zaprojektowanie i wydruk ulotek i plakatów, rozdanie ich wśród mieszkańców, prowadzenie zajęć + wykonanie projektów (40h) + zakup materiałów roslinnych +wynajem sali + nadzór nad realizacją projektu w terenie 5 000,00 PLN
Nasiona, sadzonki roślin do wysokości posiadanych środków 10 000,00 PLN
Zakup materiałów pomocniczych, narzędzia ogrodnicze, rękawiczki 500,00 PLN
15 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Planowanie Planowanie działań, uszczegółowienie projektu styczeń - marzec 2017
Rekrutacja i promocja Rekrutacja mieszkańców do udziału w projekcie styczeń - marzec 2017
Realizacja Realizacja warsztatów, dokonanie nasadzeń wiosna 2017/jesień 2017
Charakterystyka długoterminowych skutków: Szacunkowy koszt rocznej pielęgnacji - 2000zł
Wróć do poprzedniej strony