Archiwum projektów rozwiń menu
Projekt lokalny - Dzielnica XVII NR 4:

Głodni sportu

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica XVII - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

1 300 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zesławice, Kraków, Polska

Krótki opis projektu

Cykl zajęć sportowych dla 3 grup osób 1 grupa-kobiety od 15 roku życia-zajęcia z jogi, pilates, 2 grupa-dziewczynki do 15 roku życia-zajęcia taneczne Zumba 3 grupa-chłopcy i mężczyźni od 10 roku życia- treningi piłki nożnej

Opis projektu

Zajęcia sportowe zaplanowane są dla 3 grup uczestników tj: I grupa-kobiety od 15 roku życia-zajęcia z jogi, pilates,
II grupa-dziewczynki do 15 roku życia-zajęcia taneczne Zumba, III grupa-chłopcy i mężczyźni od 10 roku życia- treningi piłki nożnej. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w miesiącu i trwać będą 60 minut. W okresie od czerwca do września 2017 roku zaplanowane jest 10 spotkań dla każdej z grup. Wszystkie zajęcia będą odbywać się na świeżym powietrzu na terenie osiedla Zesławice  i  Kantorowice - na terenie  boisk trawiastych przy ul. Gustawa  Morcinka i  ul. Zakole . 

Zajęcia z jogi i pilatesu koncentrują się na ćwiczeniach dających siłę, elastyczność i równowagę, przykładając dużą wagę do oddechu. Regularne ćwiczenie może przynieść ulgę w bólach stawów oraz poprawić postawę. Jest to doskonała metoda zadbania o siłę i napięcie mięśni.Ćwicząc jogę i pilates zwracamy dużą uwagę na oddech, co uspokaja umysł i rozwija zdolność do radzenia sobie z problemami. Zajęcia Zumby są dynamiczne, prowadzone w formie zabawy i przy energetyzującej muzyce. Mają wiele zalet. Formuła zajęć sprawia, że rozluźniamy się i stajemy się bardziej otwarci na innych. Piłka nożna poprawia wszystkie zdolności motoryczne, jak: wytrzymałość, szybkość, siła, ale także zdolności o charakterze koordynacyjnym.Cechy osobowe i społeczne rozwijane przez piłkę to zdolność do pracy w grupie, umiejętność podporządkowania się jej wymogom, poczucie bycia członkiem zespołu.

Priorytetem w prowadzeniu zajęć będzie dostosowanie ich poziomu do możliwości uczestników. Głównym celem zaplanowanych zajęć jest rekreacja,  integracja środowiska lokalnego, aktywne i miłe spędzanie wolnego czasu. Uczestnicy będą mogli doskonalić swoje umiejętności.  

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest aktywizacja ruchowa młodzieży, osób w aktywności zawodowej oraz seniorów. Zajęcia mają na celu nawiązanie relacji społecznych i osobistych oraz zachęcenie do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Przyczyni się to do budowania relacji oraz przełamanie barier komunikacyjnych. Organizowanie zajęć sportowych będzie skuteczną formą promocji zdrowego stylu życia, przeciwdziałaniu otyłości oraz wzmocnieniu rehabilitacji osób starszych i niepełnosprawnych. Możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych może przyczynić się do zrodzenia nowych zainteresowań i pobudzenia pasji. Uczestnicy nauczą się organizować czas wolny oraz rozwiną umiejętności społeczne. Zajęcia będą organizowane na terenach zielonych w okolicy Zesławic i Kantorowic, dzięki czemu nastąpi promocja zielonego zakątka XVII Dzielnicy. Atrakcyjnością projektu jest umożliwienie udziału osobom, które z uwagi na ograniczenia mają trudność w korzystaniu z oferty sportowej w centralnej części dzielnicy. Projekt odpowiada  na potrzeby środowiska lokalnego.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wylanie nakładki betonowej Według bardzo zgrubnego pomiaru ze screenshota 12 917m2 przybliżmy do 13000 1 300 000,00 PLN
1 300 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wylanie nakładki betonowej Tak szybko jak to możliwe prawdopodobnie dopiero 2020

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Organizowanie zajęć sportowych będzie skuteczną formą promocji zdrowego stylu życia, przeciwdziałaniu otyłości oraz wzmocnieniu rehabilitacji osób starszych i niepełnosprawnych. Możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych może przyczynić się do zrodzenia nowych zainteresowań i pobudzenia pasji. Uczestnicy nauczą się organizować czas wolny oraz rozwiną umiejętności społeczne. Zajęcia będą organizowane na terenach zielonych w okolicy Zesławic i Kantorowic, dzięki czemu nastąpi promocja zielonego zakątka XVII Dzielnicy. Atrakcyjnością projektu jest umożliwienie udziału osobom, które z uwagi na ograniczenia mają trudność w korzystaniu z oferty sportowej w centralnej części dzielnicy. Projekt odpowiada na potrzeby środowiska lokalnego.
powrót