Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski :

Budowa ścieżki pieszo rowerowej Mogilska / Chałupnika

Projekt odrzucony: Budowa ciągu pieszo-rowerowego postulowana w projekcie BO.OM.48/16 pn. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej Mogilska/Chałupnika nie może być zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego, ponieważ część działek, po których miałby być on prowadzony nie stanowi własności Gminy Miejskiej Kraków. Ograniczenie zakresu nie może być natomiast brane pod uwagę z uwagi na fakt, iż działka nr 609/23 obr. 4 Śródmieście, niebędąca własnością GMK a biegnąca wzdłuż nasypu kolejowego na długości ok. 210m, uniemożliwia połączenie ul. Mogilskiej i Chałupnika a tym samych uniemożliwia realizację celu określonego w projekcie. W związku z powyższym zgodnie z §12 punkt 6 i 7 Uchwały Rady Miasta Krakowa z dnia 16 grudnia 2015 r nr XXXIV/566/15 w sprawie Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa projekt opiniowany jest negatywnie.

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dzielnica III Prądnik Czerwony, Kraków, Polska

Opis projektu

Proponuję budowę ścieżki pieszo rowerowej wzdłuż nasypu kolejowego, która połączy ul Mogilską z ul. Chałupnika, wraz z oświetleniem i małą architekturą, oraz uzupełnieniem czy raczej przywróceniem zieleni.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W wyniku zagęszczania zabudowy, i pozwolenia na budowę ogrodzonych osiedli, mieszkańcom tego rejonu Krakowa odebrano możliwość sprawnego przemieszczania się do kiedyś nieodległych ulic. Żeby dotrzeć do miejsca które na mapie jest odległe o 150 m mieszkańcy muszą pokonywać drogę 1,5 km. lub decydować się na przejście po niebezpiecznych pozostałościach nasypu po starych torach które prowadziły do Młynów Krakowskich. Dodatkowo po pozwoleniu przez urzędy Miasta Krakowa na wycinkę drzew które do tej pory rosły wzdłuż nasypu miasto utraciło kolejną zieloną przestrzeń, którą w ramach projektu proponuję "zazielenić" od nowa. Miejsce to może się stać nie tylko traktem komunikacyjnym ale ze względu na niewielkie obciążenie ruchem kolejowym bliskiego torowiska traktem spacerowym których coraz bardziej brakuje mieszkańcom Krakowa. Budowa ścieżki może zakończyć niezrozumiały i bezsensowny podział dzielnicy na części.

W związku z tym że w ramach budowy ścieżki nie tylko mieszkańcy pobliskich osiedli, ale również wszyscy mieszkańcy Krakowa uzyskają dostęp do rozdzielonych miejsc, jak również miastu przybędzie ogólnodostępny teren zielony uważam że projekt jest projektem ogólnomiejskim a nie tylko dzielnicowym.


Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
projekt 35 000,00 PLN
budowa ścieżki 200 000,00 PLN
oświetlenie 150 000,00 PLN
mała architektura 24 000,00 PLN
nasadzenie zieleni 80 000,00 PLN
489 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wróć do poprzedniej strony