Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica VIII NR 2:

Sportowe Soboty w SP133

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica VIII Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 133 w Krakowie, ul. M.Wrony 115, Kraków, Polska

Opis projektu

Zajęcia sportowe „ Sportowe soboty w SP133” są zaplanowane na 28 sobót określonych w harmonogramie, który zostanie przygotowany w I etapie realizacji projektu.   W każdą z zaplanowanych sobót będą prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego zajęcia w sali gimnastycznej SP133 ( pełnowymiarowej, dobrze wyposażonej w różnorodny sprzęt sportowy i rekreacyjny), na bieżni o sztucznej nawierzchni   ze skocznią w dal, na boisku trawiastym oraz na placu zabaw urządzonym w ramach programu Radosna Szkoła w wymiarze 3x1,5 godziny zegarowej. W ramach zajęć chętni będą mogli doskonalić swe umiejętności w wybranych przez siebie dyscyplinach takich jak np. siatkówka, tenis stołowy i koszykówka ( w okresie jesienno-zimowym) oraz biegach i skoku w dal ( w okresie wiosennym). W czasie zajęć planowane są również zabawy sportowe typu wyścigi szeregów, tory przeszkód. Podkreślić należy, że priorytetem w prowadzeniu zajęć będzie dostosowanie ich poziomu do możliwości uczestników. Przewidujemy grupy mieszane podczas wszystkich zajęć – dzieci, młodzież i dorośli mają spędzać czas razem, dobrze się przy tym bawiąc. Głównym celem zaplanowanych zajęć jest rekreacja, integracja rodzin i środowiska lokalnego, a przede wszystkim dobra zabawa i miłe spędzenie wolnego czasu.

Na zakończenie zajęć zaplanowano turniej rodzinny z nagrodami na wolnym powietrzu, który będzie okazją do podsumowania wszystkich spotkań i kolejną okazją do zabawy, wypoczynku i rekreacji.

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt „Sportowe soboty w SP133 ” odpowiada na potrzeby środowiska lokalnego: czynnego spędzania czasu wolnego, integracji i wspólnej zabawy. Przysłuży się również dla rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez zaproponowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Pozwoli też na efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej SP133 – sali gimnastycznej wyposażonej w różnorodny sprzęt sportowy, bieżni o sztucznej nawierzchni ze skocznią w dal i placu zabaw urządzonego w ramach programu Radosna Szkoła.

Zajęcia proponowane w ramach projektu „Sportowe soboty w SP133 ” są bardzo atrakcyjne dla mieszkańców Dzielnicy VIII: odbywały  się w roku 2015 w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego, obecnie od stycznia 2016  realizowane są  w ramach jego II edycji.   Zajęcia spełniły swe zaplanowane zadania, cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, o czym świadczy wysoka frekwencja podczas zajęć. Uczestnicy - często całe rodziny- oczekują kontynuacji projektu w 2017 roku.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
prowadzenie zajęć -robocizna - umowa zlecenie 28 spotkań x 4,5 godziny x 60 zł 7 560,00 PLN
sprzątanie sali -robocizna-umowa zlecenie 28 x 1,5 godziny x 45 zł 1 890,00 PLN
zakupy sprzęt sportowy 1 000,00 PLN
zakupy środki czystości 280,00 PLN
media opłata za media 560,00 PLN
zakupy nagrody dla uczestników projektu ( impreza podsumowująca) 600,00 PLN
11 890,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
opracowanie harmonogramu "Sportowych Sobót w SP133"" określenie 28 sobót, podczas których odbywac się będą zajęcia 2017-01-02
prowadzenie zajęć 28 spotkań w soboty I - XII 2017
podsumowanie projektu turniej kończący cykl spotkań 2017-12-09
ewaluacja ankiety ewaluacyjne 2017-12-09
sprawozdanie rozliczenie projektu 2017-12-15
Charakterystyka długoterminowych skutków: Udział w projekcie gwarantuje czynne spędzanie czasu wolnego, integrację i wspólną zabawę. Umożliwi zainteresowane sportem dzieci i młodzieży z terenu Dzielnicy VIII. Pozwoli też na efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej SP133 , tj. sali gimnastycznej, bieżni o sztucznej nawierzchni ze skocznią w dal i placu zabaw urządzonego w ramach programu Radosna Szkoła. „Sportowe soboty w SP133” odbywały się w roku 2015 w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego, obecnie od stycznia 2016 realizowane są w ramach jego II edycji. Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wróć do poprzedniej strony