Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica VIII NR 12:

Wykonanie parkingu przy ul. Grota Roweckiego 45

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica VIII Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ulica Grota Roweckiego 45 Kraków Dzielnica VIII Dębniki działka 184/3 obręb 34

Opis projektu

Przy jezdni w rejonie ulicy Grota Roweckiego 45 w Krakowie na części pasa zieleni istnieje możliwość wybudowania parkingu na samochody osobowe. Przy tej jezdni od strony południowej są wykonane parkingi natomiast jest miejsce po stronie przeciwnej jezdni i można wykonać parkingi jako odbicie lustrzane istniejących parkingów .  Wybudowanie parkingu znaczne ulży mieszkańcom okolicznych bloków. W rejonie stacji benzynowej Orlen na tymże pasie zieleni już wybudowano parkingi co poprawiło komfort użytkowników dróg a z powodu braku miejsca na parkowanie samochodów wyeliminowana została możliwość parkowania bezpośrednio na trawniku. Aby zrealizować zamierzenie należy wytyczyć plac pod parking, na którym należy zastosować płyty ażurowe,  wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz niezbędnym remontem nawierzchni jezdni.


UZASADNIENIE PROJEKTU

Mieszkańcy ulicy Grota Roweckiego mają problemy z parkowaniem samochodów z powodu braku miejsca. Doraźnie parkują na pasie zieleni wzdłuż ulicy Roweckiego w rejonie bloku 45.Celem  wybudowania nowego parkingu będzie poprawa komfortu mieszkańców i kierowców a także wyeliminowanie samowolnego parkowania na trawniku co obecnie ma miejsce. Inwestycja będzie kontynuacją budowy parkingu na tym pasie zieleni który został rozpoczęty w pobliżu stacji benzynowej Orlen.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
opracowanie dokumentacji projektowej, realizacja zadania. 103 000,00 PLN
103 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zwiększenie ilości miejsc parkingowych.
Wróć do poprzedniej strony