Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica VIII NR 1:

Siłownia plenerowa na osiedlu Sidzina

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica VIII Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ogródek Jordanowski przy Centrum Sportu i Kultury Sidzina, Ul. Działowskiego 1, 30-399 Kraków

Opis projektu


Projekt zakłada zakup, transport i montaż urządzeń do ćwiczeń na otwartym powietrzu na terenach trawiastych ogródka zabaw przy Centrum Kultury i Sportu Sidzina. Urządzenia do ćwiczeń siłowych umiejscowione przy asfaltowych alejkach uatrakcyjnią dotychczasową ofertę ogrodu zabaw.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W nowoczesnym świecie z minimalną aktywnością  fizyczną i ograniczonym kontakcie interpersonalnym budowa plenerowej siłowni jest szansą na aktywne spędzanie wolnego czasu z jednoczesną dużą korzyścią dla zdrowia. Projekt przewiduje adaptację ogródka jordanowskiego przy ośrodku CKiS Sidzina na którym zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń rekreacyjno- siłowych bez względu na stopień sprawności fizycznej. Osiedle Sidzina się szybko rozbudowuje i coraz więcej ludzi uprawia sport na świeżym powietrzu i proponowana siłownia była by miejscem z którego ludzie by rozpoczynali trening lub go kończyli. Mogła by być atrakcją zarówno dla młodzieży, osób starszych jak i całych rodzin. Usytuowanie urządzeń do ćwiczeń fizycznych dostępnych za darmo niemalże w każdej chwili sprawiło by że aktywna, nowoczesna i atrakcyjna forma ruchu stanie się naturalną potrzebą spędzania wolnego czasu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Opracowanie dokumentacji projektowej 15 000,00 PLN
Zakup i montaż urządzeń do ćwiczeń 48 000,00 PLN
Zakup i nasadzenie roślin 10 000,00 PLN
73 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie dokumentacji projektowej do 31.05.2017
Realizacja projektu do 31.10.2017
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zwiększenie kosztów potrzebnych na utrzymanie terenów w utrzymaniu Zarządu Zieleni Miejskiej – koszt roczny ok. 800 zł Zwiększenie atrakcyjności terenu i przywrócenie walorów estetycznych Nowe miejsce rekreacji dla rodzin z dziećmi Integracja mieszkańców
Wróć do poprzedniej strony