Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica IV :

ŻABINIEC BEZ BARIER

Projekt odrzucony: Podczas weryfikacji propozycji zadania w oparciu o zapisy Regulaminu obywatelskiego miasta Krakowa załącznik do uchwały nr XXXIV/566/15 Rady Miasta z dnia 16.12.2015 w sprawie Regulaminu budżetu obywatelskiego miasta Krakowa opiniuje się negatywnie .Zgodnie z treścią § 12pkt 6,7 w/w Regulaminu nie mogą być realizowane zadania, które naruszałyby obowiązujące przepisy prawa , prawa osób trzecich , w tym prawa własności i które są planowane do realizacji na gruntach nie należących do Gminy Miejskiej Kraków.Problem poprawy warunków dojścia z osiedla Żabiniec do placu Imbramowskiego i przystanku autobusowego był analizowany przez Zarząd pod kątem dostępności osób starszych, niepełnosprawnych i prowadzących wózki dziecięce. Istniejące schody wymagają przebudowy i budowy pochychylni dla osób niepełnosprawnych. Zlokalizowane są na działce nie będącej własnością Gminy Kraków i na działce będącej wspołwłasnością Gminy Kraków , jak również osób fizycznych. W związku z powyższym podjęcie jakichkolwiek działań zmierzających do przebudowy , a raczej budowy schodów i pochylni umożliwiających skomunikowanie obszarów osiedla Zabiniec z terenem placu Imbramowskiego i przystanku autobusowego nie jest możliwe bez uregulowania stanu prawnego i pozyskania prawa do terenu na cele budowlane.

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica IV Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zdrowa, Kraków, Polska

Opis projektu

Zbudowanie pochylni dla niepełnosprawnych rozpoczynającej się z lewej strony od przejścia dla pieszych przez ul. Zdrową (patrząc w kierunku ulicy Opolskiej).

Pochylnię proponuję zbudować z krat z antypoślizgowych z obustronnymi barierkami w takiej ilości aby zniwelować spadek aż do poziomu mostku przechodzącego przez Białuchę.

Zgodnie z normą pochylnie dla osób niepełnosprawnych oraz dla ruchu pieszego nie mogą być dłuższe niż 9m, tak więc pochylni takich musi być kilka aby zniwelować spadek.

Ponieważ do pokonania jest wysokość około 4m (obecnie 30 schodów o wysokości 13cm każdy) pochylnie muszą być podzielone na odcinki przy zastosowaniu spoczników o długości co najmniej 1,4m.

Spadek każdego z odcinków pochylni musi wynosić zgodnie z normą 6%.

Ostatnia pochylnia musi się kończyć na wysokości mostku z jego lewej strony tak aby można było wjechać z niej na mostek.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Ta inwestycja będzie ukłonem dla wszystkich mieszkańców Osiedla Żabiniec w szczególności, tych dla których ta bariera architektoniczna jest od dwudziestu lat nie do pokonania, uniemożliwiając im kontakt z otoczeniem. Mieszkańcy oczekują bezpiecznego dojścia do ulicy Opolskiej. Istniejące obecnie schody zagrażają bezpieczeństwu osób z nich korzystających i wielokrotnie były przyczyną wypadków. Schody i poręcz (znajdująca się tylko z jednej strony!) są przechylone w kierunku spadku. Brak poręczy z drugiej strony skutecznie utrudnia komunikację. Nie ma obecnie żadnej możliwości zjazdu wózkiem dziecięcym, ponieważ ułożona po jednej stronie płyta chodnikowa o szerokości około 50cm, nie przystaje do dzisiejszego rozstawu kół wózków dziecięcych (obecnie 70cm). Równocześnie spadek terenu wynosi około 45% co jest dodatkowym zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Przy takim spadku niemożliwym jest zjechać wózkiem ani wypchać go do góry, nawet gdyby płyta chodnikowa była szersza.
Wiele osób przyjeżdża na Żabiniec z innych dzielnic do przychodni rodzinnej LUX MED oraz do kliniki chirurgii oka prof. Zagórnego.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt Wykonanie projektu 25 000,00 PLN
Kraty antypoślizgowe Części konstrukcyjne 40 000,00 PLN
Podbudowa konstrukcja pod kratami 40 000,00 PLN
Uporządkowanie terenu usunięcie zbędnych krzewów 10 000,00 PLN
115 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wróć do poprzedniej strony