Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica VIII NR 18:

Obudź w sobie mistrza

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica VIII Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Centrum Kultury Ruczaj

Opis projektu

Cykl warsztatów profilaktyczno – edukacyjno – motywacyjnych dla młodzieży z udziałem gwiazd sportu i muzyki.

Ideą projektu jest propagowanie pozytywnych postaw życiowych i społecznych w opozycji do nudy, zatracenia czy wszelakich uzależnień na jakie wystawiony jest młody człowiek.

Atutem jest ciekawa forma połączona z muzyką oraz aspektami sportowymi, udział idoli i autorytetów młodzieży oraz bazowanie na sprawdzonym projekcie DRUŻYNA MISTRZÓW, który poprzez muzykę hip-hop oraz promocję sportu i pasji zyskał aprobatę młodego pokolenia w całym kraju.

W programie zawarte są także spotkania z wykwalifikowanym specjalistą od uzależnień oraz warsztaty wokalne mające na celu po za samym treningiem wokalnym umacnianie wiary we własne możliwości oraz wzmocnienie pozytywnych emocji i wrażliwości twórczej.

Fundacja Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja od ubiegłego roku z powodzeniem prowadzi podobne warsztaty na terenie całego kraju w szkołach ponadpodstawowych, instytucjach oświatowych i placówkach wychowawczych.

Należy podkreślić fakt, że fundacja Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja została ambasadorem akcji przeciwko dopalaczom stworzonej przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną we współpracy z Małopolskim Kuratorium Oświaty i Urzędem Marszałkowskim w Krakowie.

 Warsztaty polegałyby na spotkaniach idoli ze świata sportu i muzyki, którzy mają uznanie wśród młodzieży oraz autorytet. Wspólne zajęcia, podczas których nasi przedstawiciele opowiadaliby o swoim życiu i drodze na szczyt, dzieląc się ciekawymi informacjami oraz inspirującą wiedzą jak osiągnąć sukces, a także przeprowadzając zajęcia i pokazy sportowe oraz występy artystyczne z oprawą audiowizualnąWarsztaty to także szeroko pojęte działania profilaktyczne w ramach przeciwdziałania wszelakim uzależnieniom i destruktywnym postawom życiowym. 

Warsztaty odbywały by się 2 razy w miesiącu. Cykl warsztatów obejmowałby:

1. wykład motywacyjno-profilaktyczny połączony z występem muzycznym wraz z oprawą audiowizualną

2. sportowy wykład motywacyjny z udziałem sportowca-pedagoga

3. Wykład profilaktyczno-terapeutyczny specjalisty ds. przeciwdziałania uzależnieniom

4.Warsztaty wokalne indywidualne oraz grupowe

Warsztaty miałyby być prowadzone w luźnej, ciekawej, momentami humorystycznej formie z naciskiem na interakcje z publicznością. Podczas warsztatów pragniemy budzić w uczestnikach ducha mistrzów i zachęcać ich do czynnego udziału w życiu społecznym i stawania się także inspiracją dla kolejnych osób.

UZASADNIENIE PROJEKTU

1.Cel
- Celem projektu jest propagowanie pozytywnych i aktywnych postaw, szczególnie wśród młodzieży, przekazywanie wartości społecznych, zachęcanie do zdrowego trybu życia, ewolucji poprzez pasję i wygrywania ze słabościami i uzależnieniami.
- Zadaniem projektu jest zmobilizowanie odbiorcy do zmiany na lepsze swoich postaw życiowych oraz pomoc w przezwyciężaniu słabości, nudy czy destruktywnych postaw i uświadamianie iż w każdym z nas drzemie potencjał, który należy obudzić
2.Potrzeby
- Na terenie Dzielnicy VIII Dębniki brakuje miejsc gdzie młodzież bezpłatnie mogłaby skorzystać z różnego rodzaju zajęć edukacyjnych, które mogłyby rozwijać ich pasje i zainteresowania.
- W dzisiejszych czasach młodzież jest wystawiona na destruktywne działanie wielu czynników takich jak : używki, presja grupy, zaniedbania fizyczne i intelektualne, patologiczne treści internetowe i brak pozytywnych autorytetów .
3.Wpływ na życie mieszkańców
- Przeciwstawienie się nudzie i bierności wśród mieszkańców
- Pozytywnie ukierunkowanie młodzieży
- Zmniejszenie niebezpieczeństwa uzależnień i przestępczości (dewastacje, bójki, kradzieże, przemoc, handel narkotykami)
- Obudzenie w młodzieży ducha mistrzów, aktywizacja społeczna, inspiracja dla osób z grup rówieśniczych
4.Atrakcyjność
- Charyzmatyczny program muzyczno -sportowy
- Interaktywna forma
- Uczestnictwo autorytetów oraz idoli ze świata sportu i muzyki
- Ciekawa forma warsztatów korespondująca z trendami młodzieży
- Współdziałanie z Fundacją Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży a ich utwory i materiały muzyczne zyskują wielomilionowe statystyki oglądalności na portalach społecznościowych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
warsztat muzyczno-motywacyjny 12 warsztatów na które składa się mowa motywacyjna połączona z występem muzycznym z oprawą audio-video 12x1500zł=18000zł zaplecze techniczne 12x500zł=6000zł 24 000,00 PLN
warsztat sportowy 6 spotkań z udziałem sportowca-pedagoga -mowa motywacyjna i pokazy sportowe 6x600zł =3600zł 3 600,00 PLN
warsztat wokalny 6 wykładów połączonych z ćwiczeniami wokalnymi prowadzonymi przez uznanego muzyka-pedagoga 6X 600zł = 3600zł 3 600,00 PLN
warsztat profilaktyczny warsztat profilaktyczny 1 800,00 PLN
wynajem sali w CK Ruczaj 50 godzin x 50 zł (stawka godzinowa w domu kultury) 2 500,00 PLN
promocja przygotowanie poligraficzne kampanii 500zł. Produkcja materiałów promocyjnych 1000zł 1 500,00 PLN
37 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Warsztat motywacyjno-muzyczny 12 spotkań w cyklu raz w miesiącu szacowany termin 01-12.2017
Warsztay sportowy 6 spotkań w cyklu raz na dwa miesiące szacowany termin 01-12.2017
warsztat wokalny 6 spotkań w cyklu raz na dwa miesiące szacowany termin 01-12.2017
warsztat profilaktyczny 6 spotkań w cyklu raz na dwa miesiące szacowany termin 01-12.2017
Charakterystyka długoterminowych skutków: Przewidywane długoterminowe skutki w przypadku realizacji zadania: Realizacja projektu przyczyni się do aktywizacji społecznej, szerzenia pozytywnych i aktywnych postaw wśród młodzieży oraz propagowania zdrowego trybu życia. Będzie to doskonała okazja do skorzystania z bezpłatnych zajęć edukacyjnych, które pozwolą rozwijać pasje i zainteresowania uczestników. Projekt przyczyni się do zmobilizowania odbiorców do zmiany na lepsze swoich postaw życiowych oraz będzie pomocą w szukaniu autorytetów i przezwyciężaniu słabości.
Wróć do poprzedniej strony