Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica V NR 4:

REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica V Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: aleja Juliusza Słowackiego, Kraków, Polska, na odcinku od ul. Śląskiej w kierunku ul. Mazowieckiej ok 230 m2

Opis projektu

PROJEKT ZAKŁADA REMONT CHODNIKA O POWIERZCHNI OK.230M2 PRZY AL. SŁOWACKIEGO (NA ODCINKU MIĘDZY ŚLĄSKĄ I MAZOWIECKĄ),  POPRZEZ WYKONANIE CHODNIKÓW Z KOSTKI BETONOWEJ I DOSTOSOWANIE ICH DO POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ MATEK Z WÓZKAMI. PONIEWAŻ CHODNIK W TYM MIEJSCU ALEI JEST W NAJGORSZYM STANIE TECHNICZNYM I STWARZA REALNE ZAGROŻENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA PRZECHODNIÓW W  ROKU 2017 ZAPLANOWANO JEGO WYMIANĘ.


UZASADNIENIE PROJEKTU

Aleje Słowackiego pomimo, że jest to największa arteria komunikacyjna na terenie Krowodrzy i cenny zabytek Krakowa od wielu lat jest również bardzo zaniedbana, a chodniki w tej części są nierówne, bardzo dużo w nich ubytków, co zagraża bezpieczeństwu pieszych. Ponadto chodniki te nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i matek z wózkami. Ze względu na to, że Aleje są jedną z głównych dróg łączących dzielnice na terenie Krakowa w dodatku o charakterze zabytkowym i którym przejeżdżają nie tylko mieszkańcy, ale i turyści - powinny zostać w całości zrewitalizowane i stać się reprezentacyjną ulicą Krakowa. Beneficjentami projektu będą nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również turyści i petenci licznych instytucji, które mają swoją siedzibę na tym obszarze - w szczególności Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
remont chodnika 230 m2 80 000,00 PLN
80 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
WYKONANIE PRAC BUDOWLANYCH II - III KWARTAŁ 2017
Charakterystyka długoterminowych skutków: Poprawa bezpieczeństwa pieszych, brak konieczności przeprowadzania remontów przez ok 10 lat.
Wróć do poprzedniej strony