Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica XII :

HARCÓWKA DLA SZCZEPU UROCZYSKO W DOBUDÓWCE SP124

Projekt odrzucony: Projekt nie może być realizowany ze względu na fakt, iż budżet całkowity przedsięwzięcia jest niezgodny z limitem finansowym § 8 pkt. 3. Kosztorys inwestorski na realizację przedsięwzięcia w zakresie generalnego remontu lokalu dobudówki do Szkoły Podstawowej nr 124 tak, aby mógł zostać dostosowany na siedzibę 9 Podgórskiego Szczepu Uroczysko działającego na terenie osiedli Bieżanów, Nowy Bieżanów, Rżąca, opiewa na kwotę 230 342,11 zł.

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica XII Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul.Księdza Jerzego Popiełuszki 36, Kraków, Polska

Opis projektu

Zadanie polegające na przeprowadzeniu I etapu generalnego remontu dobudówki znajdującej się przy budynku głównym Szkoły Podstawowej nr 124 ma na celu pozyskanie miejsca na siedzibę 9 Podgórskiego Szczepu "Uroczysko". Dziś należy do niego 120 osób - dzieci i młodzieży z osiedli Bieżanów, Nowy Bieżanów i Rżąka. Harcerze od 5 lat borykają się z problemem braku lokalu odpowiadającego na ich potrzeby. Dziś pojawia się szansa, by ruinę zamienić na miejsce spotkań zuchów, harcerzy, kadry, sympatyków harcerstwa. To międzypokoleniowy projekt!

W inicjatywę zaangażowało się wiele osób i jednostek. Są to m.in. Komenda Hufca ZHP Kraków-Podgórze, Rada Rodziców SP124, Koło Przyjaciół harcerstwa działające przy Szczepie, Stowarzyszenie Kolarskie "Pompownia 1890". Wszyscy mają wspólny cel - stworzyć miejsce wspólnych spotkań wspólnoty lokalnej, która sympatyzuje z bieżanowskim harcerstwem.

W I etapie remontu do wykonania jest kilka najbardziej naglących prac tj.:
1) wywiezieniem gruzu, który został umieszczony w pomieszczeniach po rozbiórce garażu;
2) odbudowa uszkodzonej części dachu;
3) zabezpieczenie pomieszczeń poprzez wstawienie drzwi i okien;
4) remont instalacji znajdujących się w budynku;
5) prace związane z osuszeniem budynku i remontem murów

Pomoc zadeklarowali rodzice harcerzy i wyżej wymienione jednostki.
Po wykonaniu wyżej wymienionych prac pozostanie już tylko remont wnętrza i elewacji, co stanowić będzie już II etap projektu remontu.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Cele projektu

Do głównych celów realizacji projektu należą:
- stworzenie miejsca spotkań zuchów, harcerzy, instruktorów, rodziców i sympatyków harcerstwa z dzielnicy XII
- wykorzystanie potecjału budyku znajdującego się dziś w stanie nienadającym się do użytkowania, a mogącym przyspożyć korzyści lokalnych
- stworzenia bezpiecznego miejsca przechowywania sprzętu i materiałów do pracy z dziećmi i młodzieżą zrzeszoną w ramach Szczepu Uroczysko

Potrzeba realizacji projektu:

Bieżanowscy harcerze od 5 lat borykają się z problemem braku lokalu odpowiadającego na ich potrzeby. Tymczasem lokal taki jest i czeka, by móc służyć dobru wspólnemu. W dzielnicy XII brakuje takich miejsc, gdzie dzieci i młodzież mogła by się spotykać na szkolenia wolontariackie bądź młodych liderów jakie m.in. są przeprowadzane w ramach działalności ZHP.

Często harcerze włączają się w inicjatywy lokalne nie posiadając własnej bazy, miejsca gdzie mogą się spotkać, omówić plany, przygotować materiały, zgromadzić zainteresowanych podejmowaną inicjatywą.

Wpływ realizacji projektu na życie mieszkańców

Miejsce, które budziło zwątpienie i zgrozę, przeznaczone do rozbiórki zamieniło by się w miejsce bezpieczne, z przeznaczeniem na użyteczność społeczną. W koło budynku, jego remontu gromadzić się będą lokalni społecznicy, rodzice i młodzież, by wspólnie osiągnąć zamierzony cel. Zacieśniać się będą więzi między harcerskimi liderami, sympatykami harcerstwa ale i instytucjami oraz społecznością lokalną.
Długofalowo realizacja projektu będzie miała wpływ również na najbliższe otoczenie dobudówki- budynek stanie się estetyczny, a harcerze zadbają by i jego otoczenie stało się takie. Imprezy przygotowywane z pomocą harcerzy będą jeszcze sprawniej organizowane. W najbliższej okolicy przybędzie młodych ludzi posiadających przeszkolenie do pełnionych funckji społecznych, co harcerze rozumieją jako służbę innym ludziom. Na uwagę zasługuje fakt zaangażowania rodziców oraz harcerzy z trzech różnych osiedli przy tejże inicjatywie. Przyczyni się więc do wymiany doświadczeń i integracji w dzielnicy.

Atrakcyjność projektu

Projekt jest atrakcyjny przede wszystkim przez swój wymiar międzypokoleniowy i realne efekty - budynek, którego dotyczy projekt będzie świadectwem zaangażowania nie tylko środków, ale i ludzi. Bowiem wiele prac planujemy wykonać tzn. czynem społecznym. W okolicy przybędzie pomieszczeń dla prowadzenia zajęć rozwojowych dla dzieci i młodzieży, ale i na miejsce spotkań osób bliskich idei harcerstwa.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Koszty formalne i administracyjne wymagane przed przystąpieniem do remontu budynku W tej kwocie zawierają się wszelkie opłaty za ekspertyzy, projekty, pozwolenia 5 000,00 PLN
Wywóz gruzu Koszt wydobycia gruzu z pomieszczeń wywiezienia go 2 000,00 PLN
Odbudowa uszkodzonej części dachu Koszt ściągnięcia części dachówek, naprawy, zabezpieczenia dachu, położenia pokrycia dachowego 25 000,00 PLN
Wstawienia drzwi i okien Koszt związany z przystosowaniem, zakupem i montażem okien i drzwi wejściowych 6 000,00 PLN
Remont instalacji Koszt związany z remontem instalacji elektrycznych i sanitarnych 4 000,00 PLN
Osuszenie budynku Koszt związany z osuszeniem zawilgoconych miejsc w budynku 3 000,00 PLN
Remont murów Koszt wyremontowania murów dobudówki 10 000,00 PLN
55 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Formalności sierpień 2016r.
Wywóz gruzu wrzesień 2016r.
Odbudowa uszkodzonej części dachu wrzesień 2016r.
Wstawienie drzwi i okien październik 2016r.
Remont instalacji październik 2016r.
Osuszenie budynku październik 2016r.
Remont murów listopad 2016r.
Sprawozdanie z realizacji projektu grudzień 2016r.
Wróć do poprzedniej strony