Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica II :

Bezpłatna popołudniowo-wieczorna świetlica dla dzieci

Projekt odrzucony: Wydatki w ramach budżetu obywatelskiego (budżetu partycypacyjnego) jako specyficznej części budżetu Miasta Krakowa nie mogą prowadzić do przekazywania środków budżetowych na rzecz podmiotów prywatnych (prowadzonych przez osoby prawne inne niż Gmina Miejska Kraków) w trybie i na zasadach innych niż wynikające z obowiązującego prawa tj. art. 90 ust. 3b Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r., poz. 2156 z późn.zm.). W związku z niespełnieniem wymogów §12 ust. 6 Regulaminu budżetu obywatelskiego miasta Krakowa (załącznik do uchwały Nr XXXIV/566/15 Rady Miasta Krakowa z dnia 16 grudnia 2015 r.) projekt zostanie odrzucony.

Edycja Budżet Obywatelski 2016 Projekt lokalny - Dzielnica II Realizacja projektu przewiduje ograniczoną liczbę uczestników.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul.Stefana Bobrowskiego 6, Katolicki Dom Kultury im. ks. kard. A.S Sapiehy

Opis projektu

Dzielnica Grzegórzki w ostatnich latach jest obszarem bardzo intensywnie zabudowywanym przez deweloperów. Ich celem jest wybudowanie jak największej ilości mieszkań zgodnie z planem zagospodarowania terenu, jednak nie należy do nich dbanie o otaczającą ich inwestycje otoczenie, w tym głównie zaplecze socjalne, kulturalne i edukacyjne. Za kilka lat nasza dzielnica może mieć problemy z miejscami w szkołach a już dzisiaj mieszkańcy mają problem z żłobkami, przedszkolami i miejscami pozalekcyjnych zajęć dzieci i młodzieży szkolnej.
Celem projektu jest organizacja zajęć pozaszkolnych dla dzieci w wieku 5-10 lat w oparciu o istniejącą infrastrukturę przedszkolną. Po zakończeniu zajęć przedszkolnych planowane jest nieodpłatne dalsze wykorzystanie tak pomieszczeń jak i sprzętu  dla potrzeb niniejszego projektu.
Jedynym elementem wymagającym finansowania jest opieka nad dziećmi  przez doświadczonych pedagogów co planowane jest z wykorzystaniem części budżetu obywatelskiego. Planowane jest jednorazowe przyjęcie do 15 dzieci. Warunkiem przyjęcia będzie bezpłatne zgłoszenie dziecka i podanie danych kontaktowych opiekunów prawnych. Przy większej ilości zainteresowanych warunkiem przyjęcia dziecka na zajęcia w danym dniu będzie telefoniczne zgłoszenie chęci uczestniczenia w zajęciach przed ich rozpoczęciem.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ma na celu zapewnienie opieki dzieciom osób pracujących lub nie dysponujących wolnym czasem na opiekę nad dziećmi w godzinach popołudniowych. Celem społecznym jest ograniczenie ilości dzieci pozostających bez opieki a jednocześnie organizacja czasu wolnego dzieci, zapewnienie dostępu do gier i zabaw edukacyjnych pod nadzorem wykwalifikowanego pedagoga.
Z zebranych informacji w rejonie Grzegórzek wynika, iż jest zapotrzebowanie mieszkańców na takie zajęcia.
Realizacja projektu przyczyni się do:
- wzrostu aktywności ruchowej, społecznej i intelektualnej dzieci
- odciążenia rodziców pracujących i mających inne zajęcia w godzinach popołudniowych
- powrotu dzieci do tradycyjnych zajęć w grupie wypartych  we współczesnych czasach przez komputer
Realizacja projektu przyniesie pozytywne skutki tak dla osób dorosłych (swobodniejsze dysponowanie czasem w godzinach popołudniowych np. możliwość wykonywania pracy, załatwienia zakupów, sprzątania, remontów i.in.) jak i dzieci (zabawa i nauka w grupie, zwiększenie aktywności społecznej).

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
zatrudnienie pedagoga 10 miesięcy* 5dni w tyg.*4h= około 25 zł za godzinę 20 000,00 PLN
20 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wróć do poprzedniej strony