Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 13 NR 23:

Zjazd na linie (tyrolka) dla dzieci w Parku Płaszów

Edycja Budżet Obywatelski 2018 Projekt lokalny - 13 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Główna lokalizacja: Działka 1/10, obr. 19 Podgórze, w zrealizowanej części Parku Ogrody Płaszów, etap I, ul. Myśliwska

Opis projektu

Montaż urządzenia tj. linozjazdu przewidziano na działce 1/10 obr. 19 Podgórze, w zrealizowanej części Parku Ogrody Płaszów Etap I, na ul Myśliwskiej. Celem projektu jest uatrakcyjnienie istniejącej części Parku Płaszów po południowej stronie ul Myśliwskiej poprzez rozszerzenie strefy do rozwijania nowych umiejętności dla dzieci i młodzieży. Obecne urządzenia na placu zabaw w tej części parku są w dużej mierze przeznaczone dla najmłodszych dzieci i starsze dzieci nie mają za dużego wyboru miejsc do zabawy.
Zestaw przeznaczono dla dzieci starszych, przewidywalna max. wysokość upadku to 70 cm, konstrukcja wykonana z palisady Ø120 mm oraz Ø140 mm impregnowanej oraz malowanej drewnochronem. Podest wykonany z desek. Wózek ze stali nierdzewnej z automatycznym hamulcem. Lina ocynkowana. Naciąg regulowany - części metalowe ocynkowane ogniowo. Siedzisko gumowe
z wkładem metalowym. Konstrukcja powinna zostać osadzona w podłożu na stalowych ocynkowanych kotwach.
Główne działania to:
Stworzenie miejsca do aktywnej zabawy dla starszych dzieci
Rozwój sprawności fizycznej dzieci i młodzieży z osiedla oraz uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły
Integracja rodziców i dzieci z dzielnicy
Umożliwienie  dzieciom nawiązywania kontaktów interpersonalnych i podnoszenie ich kompetencji komunikacyjnych
Zagospodarowanie miejsca do bezpiecznego i zdrowego wypoczynku
 
Planowane działania to:
Wydzielenie strefy bezpieczeństwa dla potrzeb montażu linozjazdu
Przygotowanie nawierzchni oraz montaż urządzenia
 
Zjazd linowy to zestaw umożliwiający przemieszczanie się na linie w powietrzu między dwoma  oddalonymi od siebie punktami.  Cała zabawa rozpoczyna się od podestu gdzie dziecko chwyta się tyrolki umożliwiającej zjazd po linie na koniec zestawu.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zjazd linowy to obowiązkowy punkt każdego parku linowego oraz placu zabaw. Dzieci i młodzież bardzo chętnie korzystają z tej formy rozrywki. Urządzenia takiego typu brakuje w całej dzielnicy Podgórze: nie ma ani jednego takiego urządzenia na podgórskich placach zabaw, a w całym Krakowie istniejące tyrolki można policzyć na palcach jednej ręki.
Projekt stanowi kontynuację działań związanych z zagospodarowaniem przestrzeni Parku Płaszów. Montaż linozjazdu uatrakcyjniłby i wzbogaciłby przestrzeń znajdująca się wokół szkoły. Dzięki realizacji projektu wspieramy kondycję fizyczną oraz twórczo gospodarujemy czas wolny.
Teren ten jest idealny dla dzieci, młodzieży gdzie po szkole odnaleźliby dosłownie za rogiem przyjazne miejsce do zabawy. Inwestycja ta wpłynie pozytywnie na życie mieszkańców gdyż w okolicy brakuje tego typu obiektu, przyczyni się także do poprawy walorów estetycznych okolicy.

Zmodernizowany teren będzie służył mieszkańcom przyległych do niego osiedli oraz dzieciom i młodzieży uczącej się w Szkole Podstawowej nr 47 na ul Myśliwskiej 64. Atrakcyjny wygląd i wyposażenie zachęci do zabawy dzieci, młodzież i dorosłych oraz da możliwość aktywności fizycznej w nowoczesnym otoczeniu. Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na wizerunek osiedla, a także znacząco wzbogaci ofertę spędzania wolnego czasu przez młodzież i dorosłych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Opracowanie projektu Opracowanie projektu zjazdu linowego 6 000,00 PLN
Realizacja Zakup i montaż urządzenia, wykonanie nawierzchni bezpiecznej 28 000,00 PLN
34 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie projektu i przetarg Opracowanie projektu zjazdu linowego, przetarg na realizację tyrolki I połowa 2019
Realizacja zadania Prace terenowe, zakup i montaż urządzeń II połowa 2019

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Celem projektu jest uatrakcyjnienie istniejącej części Parku Płaszów po południowej stronie ul. Myśliwskiej poprzez rozszerzenie strefy do rozwijania nowych umiejętności dla dzieci i młodzieży. Głównym założeniem jest stworzenie miejsca do aktywnej zabawy, wspomagającego rozwój sprawności fizycznej dzieci i młodzieży z osiedla oraz uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły. Ponadto pozytywnym efektem realizacji projektu będzie integracja oraz umożliwienie dzieciom nawiązywania kontaktów interpersonalnych i podnoszenie ich kompetencji komunikacyjnych. Przewidywany roczny koszt utrzymania inwestycji: Teren objęty bieżącym utrzymaniem
powrót