Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 26:

Tężnia solankowa

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt ogólnomiejski

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zalew Bagry

Dodatkowe lokalizacje: Zalew Bagry, działka nr 341/1, obr. 28 Podgórze

Opis projektu

.Miejsce położenia tężni opisane w krótkim opisie zadania. Tężnia działająca między innymi jak gigantyczny filtr powietrza które jakie jest w Krakowie wszystkim jest wiadome.Tężnia idealnie pasuje do przeznaczenia tego terenu na rekreacje i sport. Godzinny spacer przy tężni równoważny jest 3 dniom pobytu nad morzem (taką informacje znalazłem przy opisie tężni) a w tym przypadku wystarczy podjechać na samo miejsce autobusem MPK lub tramwajem.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Uzasadnienie jest też powyżej,tutaj można jeszcze przytoczyć opis działania tężni "Tężnia pozwoli skorzystać z dobrodziejstwa solnego mikroklimatu, który jest nie do przecenienia dla mieszkańców aglomeracji miejskich szczególnie tak zanieczyszczonym jak Kraków"  pomimo dużych starań władz miasta aby to poprawić. Nad zalew Bagry oprócz najbliższych mieszkańców przybywają ludzie z prawie całego Krakowa. Jest to szczególnie widoczne po pierwszym etapie zagospodarowania zalewu. W sezonie letnim przewija się tu tysiące obywateli Krakowa. Spacer lub bieg w koło tężni będzie okazją do nawdychania się korzystnego dla naszego zdrowie jodu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
realizacja budowa tężni 1 700 000,00 PLN
1 700 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami 2019
Realizacja Budowa tężni 2020
Charakterystyka długoterminowych skutków: Tężnia solankowa zlokalizowana w pobliżu terenu rekreacyjnego wzbogaci jego ofertę i zwiększy atrakcyjność. Rola jaką pełni tego typu urządzenie pozytywnie wpłynie na zdrowie mieszkańców i osoby tam przyjeżdżające. Chcąc skorzystać ze zdrowotnych walorów solanki nie trzeba będzie przebywać w zamkniętych pomieszczeniach, lecz w otoczeniu zieleni na otwartym powietrzu.
1 700 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×