Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 71:

Kopiec Kościuszki - Pomnikiem Historii

Edycja Budżet Obywatelski 2018 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: al. Waszyngtona 1 - usytuowanie głównej makiety Kopca Kościuszki wraz z Fortem nr 2 z okresu sprzed wyburzeń ( odlew z brązu)a tablice edukacyjne w uzgodnionych miejscach.

Dodatkowe lokalizacje: Przed głównym wejściem na Kopiec Kościuszki usytuowanie makiety. Tablice na początku i na końcu al. Waszyngtona, przy Forcie nr 2 "Kościuszko", przy Diabelskim Mostku, przy szańcu polowym FS- 3, na początku i na końcu ul. Hofmana, przy reliktach bramy wjazdowej do Fortu, w rejonie pętli na Salwatorze, na początku i na końcu ul. Malczewskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Królowej Jadwigi oraz przy wjeździe z ul.Księcia Józefa,

Opis projektu

Ustanowienie Pomnika Historii - to wyjątkowe wyróżnienie dla miasta, dlatego należy poinformować o tym mieszkańców jak i turystów. Wykonanie odlewu makiety Kopca Kościuszki wraz z Fortem z okresu z sprzed wyburzeń z opisami w j. polskim, angielskim i Brailla.

 Zaprojektowanie i wykonanie specjalnych tablic składających się z dwóch części, rozmieszczonych we wskazanych miejscach.
Pierwsza część stała, identyczna na wszystkich tablicach mówiąca ogólnie o Pomniku z mapką lokalizującą daną tablicę.
Druga część opowiadałaby o danym elemencie Pomnika Historii przy którym jest posadowiona, np. architektura i historia Diabelskiego Mostku.
Proponuje się także wykorzystanie tekstów i grafiki z przygotowanych tablic do wydawnictwa w formie drobnego folderku do rozdawania w punktach informacji turystycznej i na Kopcu Kościuszki. Ponad to opracowanie to, powinno zostać wykorzystane także na stronach internetowych Miasta.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem jest edukowanie / poinformowanie mieszkańców i turystów o randze i zakresie terytorialnym nowo ustanowionego Pomnika Historii.

Realizacja tego projektu spowoduje uatrakcyjnienie trasy spacerowej jaką jest al. Waszyngtona prowadzącej na Kopiec Kościuszki ale także skieruje uwagę na inne, nieznane nawet mieszkańcom, elementy Pomnika Historii jak np.szaniec polowy  FS-3 ( ostatnio odsłonięty z zieleni).  Zachęci to bez wątpienia do nowych spacerów na słabo uczęszczanych dotąd trasach.  
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
2 .opracowanie graficzne 2 .opracowanie jednolitej szaty graficzne wraz z mapką 3 000,00 PLN
3. wykonanie makiety i odlewu wraz z kamiennym postumentem, montaż 3. wykonanie makiety i odlewu z brązu wraz z kamiennym postumentem z opisami w j. polskim, angielskim i Brailla na wzór innych miejskich makiet. Montaż 80 000,00 PLN
4. wykonanie tablic 3. wykonanie tablic 10 szt. x 2 000 zł 20 000,00 PLN
5. montaż tablic 5. montaż tablic 10 szt. x 1 000 zł 10 000,00 PLN
6. druk ulotek 6. druk ulotek 10 tys. szt. 4 500,00 PLN
7. umieszczenie w internecie 7. umieszczenie na stronach miasta i na portalach informacyjnych 4 500,00 PLN
1. opracowanie tekstów 1. opracowanie tekstów 3 000,00 PLN
125 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
1. opracowanie tekstów 1. opracowanie tekstów pierwsza połowa 2018
2 .opracowanie graficzne 2 .opracowanie graficzne pierwsza połowa 2018
3. wykonanie makiety i odlewu wraz z kamiennym postumentem, montaż 3. wykonanie makiety i odlewu wraz z kamiennym postumentem, montaż pierwsza połowa 2018
4. wykonanie tablic 4. wykonanie tablic druga połowa 2018
5. montaż tablic 5. montaż tablic w uzgodnionych wcześniej miejscach druga połowa 2018
6. druk ulotek 6. druk ulotek druga połowa 2018
7. umieszczenie w internecie 7. umieszczenie na stronach miasta i na portalach informacyjnych druga połowa 2018
Charakterystyka długoterminowych skutków: Teren wokół Kopca Kościuszki jest uczęszczany licznie przez osoby zainteresowane historią krakowskich fortyfikacji. Stworzenie elementów ułatwiających identyfikację obiektów zabytkowych będzie miało pozytywny wpływ na atrakcyjność okolicy, jak również ułatwi zwiedzanie i poznawanie historii nie tylko Mieszkańcom, ale przede wszystkim turystom odwiedzającym Kraków.
powrót