Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica III NR 14:

75 cali interaktywnej nauki i zabawy – super-monitor dla MDK

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt lokalny - Dzielnica III

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102

Opis projektu

Zakup interaktywnego, wielofunkcyjnego monitora, ze sterowaną dotykową tablicą, rozbudowanego o wbudowywany komputer z oprogramowaniem oraz statyw i kartę sieciową pomoże w prowadzeniu atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży, którzy są przyzwyczajeni do dotykowych monitorów swoich telefonów i tabletów.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Współczesna technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, a w raz z jej rozwojem rosną wymagania dotyczące sposobów przekazywania wiedzy dzieciom. Nowoczesna technologia to też ogromne ułatwienie w pracy edukacyjnej. Interaktywny monitor pozwala na atrakcyjne przygotowanie i przekazanie wiedzy, na wykorzystanie nowoczesnych środków audiowizualnych w celach artystycznych oraz rozwoju dzieci. Monitor można wykorzystać podczas interaktywnych spotkań z grupami szkolnymi, w trakcie imprez tematycznych, pokazów grup plastycznych.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
monitor interaktywny najważniejsza składowa decydująca o całości projektu 10 000,00 PLN
karta sieciowa wifi, komputer OPS, mini komputer, statyw mobilny kart wifi pozwoli na bezprzewodowy dostęp do monitora, komputer OPS pozwoli na zamontowanie go w obudowie monitora, mini komputer zewnętrzny pozwoli na użycie oprogramowania MS WIndows, a statyw mobilny na przemieszczanie monitora 5 000,00 PLN
15 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
wybór sprzętu Wybór sprzętu i jego dostawcy I kwartał 2019 r
zakup sprzętu Zakup, dowóz i instalacja sprzętu I kwartał 2019
Charakterystyka długoterminowych skutków: Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 jako placówka wychowania pozaszkolnego organizuje dla dzieci i młodzieży zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia. W ramach tych zajęć uczestnicy wykorzystują sprzęt, którym placówka dysponuje. Celem projektu jest zakup 75-calowego interaktywnego monitora wraz z oprzyrządowaniem – kartą sieciową, komputerem OPS, minikomputerem i mobilnym statywem. Opisany w projekcie interaktywny monitor pozwoli na atrakcyjne przygotowanie zajęć i przekazanie wiedzy uczestnikom w sposób ciekawy i bardziej zrozumiały.
15 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×