Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 105:

Bieńczycki Psi Wybieg

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt ogólnomiejski

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Działka 1/6 i 1/7, obr. 8 Nowa Huta

Opis projektu

Projekt ma na celu powstanie Psiego Wybiegu na terenie Bieńczyc. Ze względu na ogromną potrzebę powstania takiego miejsca, przedstawiona w projekcie lokalizacja spełnia wymogi do tego aby Psi Wybieg powstał, a także aby sprzyjał oraz służył nie tylko okolicznym mieszkańcom ale, jak i również innym mieszkańcom miasta Krakowa. Ze względu na to, iż podana lokalizacja znajduje się w okolicy licznych parkingów oraz przystanku autobusowego oraz linii tramwajowej jego ogólnodostępność jest niezaprzeczalna.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Propozycja projektu realizacji "Bieńczyckiego Psiego Wybiegu" jest bardzo ważna dla okolicznej społeczności, jak i również pozostałych mieszkańców miasta Krakowa. Ze względu na dużą, ciągle rosnącą liczbę posiadanych przez mieszkańców czworonogów, powstawanie takich miejsc bezpiecznych dla psów oraz ich właścicieli jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa. Ze względu na to, iż podana w projekcie lokalizacja jest oddalona od bloków mieszkalnych oraz innych instytucji publicznych, a także placów zabaw wydaje być się idealna dla powstania Psiego Wybiegu.

Ze względu na planowaną przebudowę ul. Okulickiego planuje się w przyszłości przeniesienie urządzeń dla psów na czas remontu oraz ich ponowny montaż po zakończeniu robót.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy psiego wybiegu 30 000,00 PLN
Realizacja Zakup i montaż ogrodzenia, urządzeń dla psów, opcjonalnie wiaty i alejki, wykonanie dojścia do psiego wybiegu 190 000,00 PLN
220 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami I/II kwartał 2019
Realizacja Budowa psiego wybiegu - montaż ogrodzenia, posadowienie elementów małej architektury III/IV kwartał 2019

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Stworzone zostanie miejsce, gdzie właściciele psów będą mogli spuszczać swoje czworonogi ze smyczy bez obaw o sytuacje zagrażające bezpieczeństwu ich oraz przechodniów. Zagospodarowane miejsce pozwoli na aktywną formę spacerów z elementami treningu sprawnościowego. Ulokowanie wybiegu z dala od mieszkań i placów zabaw nie będzie powodowało konfliktów między mieszkańcami i właścicielami psów.
220 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×