Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 13 :

Konkurs na kładkę łączącą Zabłocie z Grzegórzkami

Projekt odrzucony: Opinia negatywna. Projekt zakłada organizację konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji projektowej kładki pieszorowerowej nad rzeką Wisłą łączącej Zabłocie z Grzegórzkami. Projekt odrzucony zgodnie z §12 pkt.8 : W ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane zadania: 8) które zakładają realizację jedynie części zadania – wykonanie wyłącznie projektu przedsięwzięcia bez uwzględnienia środków na realizację lub zabezpieczają środki wyłącznie na realizację bez uwzględnienia środków na projekt.

Edycja Budżet Obywatelski 2018 Projekt lokalny - 13 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Bulwary wiślane i rzeka Wisła na przedłużeniu ulicy Przemysłowej zgodnie z zapisem w § 43 ust. 2, UCHWAŁY NR CXIII/1156/06 Rady Miasta Krakowa z dnia 28 czerwca 2006 r. w sprawie uchwalenia MPZP Zabłocie

Opis projektu

Przedmiotem zadania, byłaby organizacja konkursu na opracowanie autorskiej koncepcji projektowej kładki pieszo-rowerowej zlokalizowanej na rzece Wiśle na przedłużeniu ulicy Przemysłowej zgodnie z zapisem w § 43 ust. 2, UCHWAŁY NR CXIII/1156/06 Rady Miasta Krakowa z dnia 28 czerwca 2006 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Zabłocie. Opracowanie konkursowe powinno przedstawiać koncepcje architektoniczno-budowlaną kładki pieszo-rowerowej w granicach terenu określonego w Załączniku nr 1 (Rysunek planu) do ww Uchwały Rady Miasta Krakowa wraz z systemem ciągów komunikacyjnych zapewniających dostępność kładki dla pieszych, rowerzystów i osób niepełnosprawnych.
Projekt powinien wpisać się w istniejący układ komunikacyjny bulwarów Wiślanych (wraz z nowo tworzonym parkiem Stacja Wisła) oraz uwzględnić przedstawienie sposobu oświetlenia, wyposażenia w elementy małej architektury, itd.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt koncepcji architektonicznej byłby pierwszym etapem realizacji kładki pieszo-rowerowej łączącej Grzegórzki z dynamicznie rozwijającą się poprzemysłową częścią Podgórza. Koncepcja opracowania kładki byłaby odpowiedzią na głosy mieszkańców skarżących się na znaczny niedobór przestrzeni wspólnej oraz brak infrastruktury umożliwiającej łatwe poruszanie się na piechotę lub na rowerze po Zabłociu. Konkurs rozumiany jest jako pierwszy krok do budowy wpisanej w rozwój dzielnicy kładki. Kładka znacząco skróciłaby przejście z Zabłocia na Grzegórzki oraz zachęciła mieszkańców do rezygnacji z korzystania z samochodów. Sam projekt opracowania koncepcji kładki oraz dyskusja wokół niej wpłyną korzystnie na rozwój dzielnic Podgórza oraz Grzegórzek, dają nadzieję na szybką możliwość jej budowy.
Przygotowanie projektu kładki, a w przyszłości jej budowa znacznie ułatwi dojście do planowanej filharmonii. Kładka wyznaczy nowy szklak kulturalny, który połączy muzea na Zabłociu z Centrum Muzyki na Grzegórzkach. Nowa kładka – podobnie jak kładka ojca Bernatka – zwiększy dynamikę rozwoju dzielnic po obu stronach Wisły.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Koszty organizacyjne praca sekretarza i komisarza 10 000,00 PLN
Wynagrodzenie Jury 5 członków Jury w tym co najmniej 3 architektów, po 2.500,– PLN każdy 12 500,00 PLN
Nagrody pierwsza nagroda 15.000,– PLN; druga 10.000,– PLN; trzecia 5.000,– PLN) PR – 2.500, – PLN 30 000,00 PLN
PR Upowszechnienie informacji o konkursie 2 500,00 PLN
55 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
opracowanie regulaminu architektoniczno-urbanistycznego konkursu (w tym powołanie komisarza i Jury) przygotowanie konkursu w tym powołanie komisarza i Jury styczeń – luty 2019
rozpisanie konkursu ogłoszenie konkursu jego promocja marzec 2019
rozstrzygniecie konkursu rozstrzygniecie konkursu maj 2019
publiczna prezentacja i rozdanie nagród publiczna prezentacja i rozdanie nagród czerwiec 2019
powrót