Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 1 NR 9:

Utworzenie wirtualnego szlaku "Śladem Węgrów w Krakowie"

Edycja Budżet Obywatelski 2018 Projekt lokalny - 1 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zasadniczo obszar Dzielnicy I z uzasadnionymi merytorycznie nielicznymi odstępstwami (np. hitlerowski obóz w Płaszowie)

Opis projektu

Pozytywne relacje polsko-węgierskie  trwają od 1000 lat kiedy za czasów pierwszego władcy Węgier świętego Stefana I Polska graniczyła z Węgrami. Mieliśmy wspólnych władców i wspólną historię. Dlatego też od pewnego już czasu artykułowana jest idea utworzenia wirtualnego Szlakiem Węgrów w Krakowie. Ma ona z jednej strony przypominać i świadczyć o wspólnej historii, a z drugiej strony umożliwiać turystom i przybyszom zapoznanie się z miejscami istotnymi dla tej historii zlokalizowanymi przede wszystkim w centrum Krakowa. Opis znajdujący się w internecie np. na stronie www.krakow.pl winien zawierać co najmniej kilkanaście miejsc związanych z dawną i współczesną polsko-węgierską historią. Powinien być sporządzony po polsku i węgiersku i w trzecim europejskim języku (po angielsku albo niemiecku)

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ma służyć popularyzacji wspólnej polsko-węgierskiej przeszłości ma zatem aspekt zarówno edukacyjny jak i nosi cechy atrakcji turystycznej ułatwiającej zainteresowanym turystom poznanie tych miejsc i spacer po Krakowie szlakiem "Węgrów w Krakowie". 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Redakcja tekstu Wybranie potencjalnych punktów szlaku oraz ich opis 2 500,00 PLN
Tłumaczenie na język węgierski 2 500,00 PLN
tłumaczenie na trzeci język europejski (angielski lub niemiecki) 2 000,00 PLN
Pozyskanie zdjęć Pozyskanie zdjęć wybranych miejsc (archiwalne i obecne) 2 000,00 PLN
9 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wytyczenie szlaku Wybór obiektów - pozyskanie zdjęć I kwartał 2019
tłumaczenia II kwartał 2019
Umieszczenie szlaku w internecie (np. na stronie www.krakow.pl) Umieszczenie szlaku na stronach miejskich np. krakow.pl do końca czerwca 2019
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt ma charakter edukacyjny, dzięki realizacji projektu, zwiększy się świadomość mieszkańców i turystów na temat wpływu Węgier na historie Krakowa. Powstanie nowy szlak turystyczny.
powrót