Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 28:

Spotkania ze sztuką cyrkową, aktywny kraków

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt ogólnomiejski

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Tereny zielone fortu kleparz i na terenie Parku Krowoderskiego

Opis projektu

Cykl dziesięciu jednodniowych weekendowych spotkań,
Proponowane spotkania są podzielone tematycznie według zdolności które rozwijają.
Każdy temat występuje jako dwa spotkania które będą się odbywały z 4 tygodniowym przestojem (np. pierwszy tydzień balans, drugi spining, trzeci kontakt... piąty znowu balans i pozostałe itd.) takie ułożenie da szansę na zorganizowanie większej ilości uczestników na kolejne odsłony tych samych zajęć.
zajęcia odbywają się w niedziele przedział czasu (marzec -czerwiec)
spotkania trwają 5 godzin dla uczestników, 6 dla animatorów przygotowanie i posprzątanie eventu.
godziny spotkań 10-15 
 

balans- slackline, monocykl, szczudła 2 spotkania

żonglerka klasyczna- maczugi, piłki, obręcze 2 spotkania
spining- poi, kij, 2 spotkania 
kontakt- kij, hula-hop, akryl 2 spotkania
akrobatyka- podstawy akrobatyki, akro partner 2 spotkania
 
Spotkania mających na celu
-Promocja sportu poprzez alternatywne formy aktywności ruchowych akrobatyka gimnastyka żonglerka.
-Pokazanie młodzieży alternatywnych form spędzania wolnego czasu możliwość zaimponowania innym nie raz jest wystarczającą motywacją.
-uświadomienie również rodzicom wartości żonglerki dla rozwoju młodego człowieka kampania uświadamiająca (kreatywność, koncentracja, zręczność, refleks oraz równy rozwój obu półkul w mózgu itd)  nic nie rozwija tych wartości tak dobrze jak żonglerka i jej pochodne.
- promocja miejsca uważam że tereny zielone wokoło fortu kleparz są nie wykorzystane traktowane jak ścieżka z autobusu na tramwaj chcę by to się zmieniło by ludzie zaczęli traktować to miejsce jako teren rekreacyjny w centrum miasta, dbać o nie w ten sposób i tak je postrzegać. Mam nadzieje że ta akcja da podwaliny pod więcej aktywności społecznych w tym terenie.
-edukacja umiejętności z których chcę zorganizować warsztaty nie tylko są świetną formą spędzania wolnego czasu, doskonałym treningiem zarówno fizycznym (akrobatyka) jak i psychicznym (żonglerka) ale i to przede wszystkim doskonałymi zawodami w których specjaliści zarabiają bardzo godziwe pieniądze. Przykład: jeżeli ktoś opanuje sztukę chodzenia na szczudłach to aktualna stawka dla szczudlarza to 60-150zł godzina pracy.
 
Projekt podzielony na trzy etapy:
1) promocja projektu Akcja plakatowa ulotkowa w trzech dzielnicach
2) wykonanie spotkań
3) podsumowanie i rozliczenie projektu ocena rezultatów

UZASADNIENIE PROJEKTU

 Podsumowując:
Uważam że w okolicy fortów kleparz lub na terenie Parku Krowoderskiego powstaje coraz więcej infrastruktury mieszkaniowej która zabiera przestrzeń zieloną miasta dzięki naszej inicjatywie będziemy kreować wizerunek parku kleparz lub terenie Parku Krowoderskiego jako przyjaznego oraz atrakcyjnego kulturalnie dla mieszkańców dzielnic ościennych. 
Dalej w Polsce w ostatnich latach widać coraz to większe zainteresowanie alternatywnymi formami sportów takich jak acroyoga, gminastyka, parkour, żonglerka, slackline. Przykładem tego jest kolejny w przeciągu paru lat występ cyrku de soleil w Krakowie wychodząc na przeciw tym trendom chcę dać szansę młodym ludziom w Krakowie nauczenia się podstaw tych sportów, pokazać jak ćwiczyć by nie krzywdzić siebie oraz otoczenia (dbanie o drzewa podczas rozkładania liny, zabezpieczenie miejsca treningu, informacje o sprzętach) i danie szansy na stworzenie własnej drogi zawodowej. Uważam że mieszkańcy Krakowa zasługują na taką możliwość. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
zabezpieczenie zieleni płotki, taśmy itp. przedmioty zabezpieczające zeleń przed uszkodzeniem i zniszczeniem 5 000,00 PLN
reklama ulotki, plakaty oraz kolportaż 3 000,00 PLN
Animatorzy/nauczyciele liczymy po dwóch na dzień w pracy roboczo godziny 35zł x 6 godzin x 10 spotkań może to być trudne przy niektórych dość rzadkich umiejętnościach ale przy poziomie podstawowym powinniśmy znaleźć nauczycieli w tej kwocie 10 000,00 PLN
administracja projektu 1 osoba miesiąc 500zł bardzo ogólnikowo wykonanie spotkań 3 miesiące reklama + przygotowanie projektu + rozliczenie 1 miesiąc 2 000,00 PLN
ubezpiecznie oc 500,00 PLN
udział grup cyrkowych i około cyrkowych transport, sprzęt, stroje, materiały i woda dla uczestników wykorzystywane podczas spotkania 10 000,00 PLN
posprzątanie terenu po zakończeniu spotkania kubły, worki na śmieci, wywóz 10 spotkań x 500 zł 5 000,00 PLN
35 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
przygotowania poszukiwanie wykonawców warsztatów, wraz ze sprzętem o ile organizator go nie posiada 01.01.2019
reklama akcja plakatowa oraz akcja ulotkowa 01.03.2019
wykonanie spotkań zawarte w szczegółowym opisie 01.04.2019
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt ma na celu prowadzenie zajęć z szeroko pojętej sztuki cyrkowej
35 500,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×