Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski :

Plenerowa siłownia "Małe Błonia"

Projekt odrzucony: Podczas realizacji inwestycji wykonano siłownię na wolnym powietrzu. Ponadto teren inwestycji jest objęty gwarancją Wykonawcy hali.

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt ogólnomiejski

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Al.Focha 40 Hala Cracovii z Centrum Sportu Niepełnosprawnych

Opis projektu

Budowa plenerowej siłowni dostępnej dla szerokiego kręgu krakowian aktywnie spędzających czas na krakowskich Błoniach- biegających, jeżdżących na rolkach, rowerze czy spacerujących. Formuła siłowni na otwartym powietrzu jest znana i sprawdzona. W tej konkretnej lokalizacji nie ma urządzeń do ćwiczeń. Planujemy ustawienie 10 urządzeń do ćwiczeń w sąsiedztwie rampy najazdowej na dach Hali i ogródka-placu zabaw dla dzieci. Oddalenie od al. Focha o ok.50 m wpłynie na lepszy komfort ćwiczeń.    

UZASADNIENIE PROJEKTU

Lokalizacja inwestycji na "Małych Błoniach" wpisuje się w charakter tego terenu. Terenu przeznaczonego na rekreację i wypoczynek. Oferta kompleksu sportowego przy Focha przewiduje w okresie letnim uruchomienie boisk do plażowych gier: siatkówki,piłki ręcznej czy nożnej. Lokalizacja w tym miejscu urządzeń do podnoszenia sprawności fizycznej jest logicznym i naturalnym uzupełnieniem dla innych form aktywności. Otwarty teren przy Hali Cracovii nie stwarza ograniczeń w korzystaniu z infrastruktury sportowej i będzie dostępna nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
urządzenia do ćwiczeń z montażem koszt obejmuje zakup urządzeń, nawierzchnia żwirowa i ich montaż w terenie 70 000,00 PLN
70 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
wybór wykonawcy wybór w formule przetargu luty 2019
wykonanie zadania fizyczna realizacja inwestycji kwiecień 2019
70 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×