Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica III NR 1:

Zewnętrzna siłownia w Parku Zaczarowanej Dorożki

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt lokalny - Dzielnica III

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dominikanów 30, Kraków

Opis projektu

Siłownie na powietrzu zyskują na popularności, bowiem aktywność fizyczna jest jedną z podstaw zdrowego trybu życia. Siłownie umożliwiają każdemu aktywność na świeżym powietrzu oraz stają się bardzo popularne i znajdują rzesze fanów w każdym wieku. Takie siłownie pod chmurką są idealne dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Siłownie mają sprzęt przystosowany dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej, tak więc każdy może zacząć ćwiczyć. Jedną z zalet siłowni na powietrzu jest ich otwarcie całą dobę, można ćwiczyć w dogodnych dla siebie godzinach, nawet późnym wieczorem czy w święta.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Nasze społeczeństwo starzeje się w bardzo szybkim czasie. Tego typu miejsca pozwalają na utrzymanie lepszego stanu zdrowia. Umiejscowienie jej w parku powoduje większa ilość odwiedzających, co zwiększa atrakcyjność parku.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Przygotowanie projektu Przygotowanie projektu siłowni 15 000,00 PLN
Realizacja Zakup oraz montaż urządzeń siłowni, wykonanie nawierzchni bezpiecznej 105 000,00 PLN
120 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie projektu Przygotowanie projektu siłowni I połowa 2019
Realizacja Realizacja projektu siłowni II połowa 2019
Charakterystyka długoterminowych skutków: Siłownia zewnętrzna zwiększy atrakcyjność parku. Przedmiotowy projekt ma na celu aktywizacje lokalnej społeczności w tak ważnych aspektach jak zdrowie, kultura fizyczna, rodzinne spędzanie wolnego czasu. Głównym założeniem, jest dążenie do aktywnego, zdrowego trybu życia młodzieży, dorosłych, oraz osób w wieku emerytalnym, również rencistów i osób niepełnosprawnych.
120 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×