Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica XVI NR 8:

Wakacyjne kino w parku

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt lokalny - Dzielnica XVI

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Projekt ma obejmować zorganizowanie w okresie lipiec- sierpień 2019  raz w tygodniu, np. w sobotę projekcji filmów na terenie boiska na Plantach Bieńczyckich niedaleko bloku os Kazimierzowskie 18 i przedszkola na os. Jagiellońskim (W pobliżu "Biedronki"). Proponuję wyświetlać produkcje polskie i zagraniczne naprzemiennie w kolejnych wakacyjnych tygodniach. Połowa wybranych filmów to będą znane komedie, pozostała część to obrazy sensacyjne, obyczajowe, fantasy, familijne znane i lubiane. Przed każdą projekcją będzie krótkie wprowadzenie do filmu poprowadzone przez jednego z krakowskich filmoznawców, po filmie dla chętnych dyskusja.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Film i kino to jedna z ulubionych rozrywek Polaków. Warto skorzystać z okazji i wybrać się na seans w plenerze, bo to inne, ciekawsze doświadczenie, niż samotne oglądanie w domu. Można się spotkać, dowiedzieć czegoś ciekawego o filmie od specjalisty, przeżyć coś razem z innymi, porozmawiać po filmie, zagościć kulturę u siebie na osiedlu, tuż za rogiem. Nasz park, Nasze Planty Bieńczyckie mają okazję stać się w wakacje Dużą Salą Kinową XVI-tki. Będzie, co wspominać w zimowe wieczory, wyglądając przez okno.
Projekt jest skierowany do szerokiej grupy mieszkańców Bieńczyc od seniorów, przez dorosłych, młodzież do dzieci, rodzin, znajomych i tych, którzy przyjdą solo. Zapraszam do udziału wszystkich którzy lubią kino, jego klimat, film, lubią pomarzyć, przez chwilę być kimś innym, żyć w innym świecie, bezpiecznie przeżywać różne emocje.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
organizacja techniczna sprzęt, transport, instalacje, obsługa, filmy, licencje, ubezpieczenia 48 000,00 PLN
reklama wydrukowanie plakatów, ulotek, ich rozprowadzenie w dzielnicy, np. przez wolontariuszy 1 500,00 PLN
sprzątanie po imprezie uprzątnięcie miejsca po filmie, ochrona imprezy 4 000,00 PLN
filmoznawca prelekcja specjalisty przed co drugim filmem, prowadzenie dyskusji 1 200,00 PLN
sok dla każdego zakup, dowiezienie, dystrybucja soków w kartonie 0,2l ze słomką dla każdego widza na rozpoczęcie i zakończenie sezonu filmowego. 1 000,00 PLN
55 700,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
miejsce projektu wybór miejsca projektu, uporządkowanie terenu, zatwierdzenie pierwsza połowa 2019
firma projekcyjna wybór firmy realizującej zadanie projekcji filmów+ miejsca do siedzenia pierwsza połowa 2019
Jakie filmy Wybór filmów do projekcji wg zasady "dla każdego coś innego" pierwsza połowa 2019
Informacja o imprezie-reklama Umieszczenie informacji o projekcie, filmach w internecie na stronie DZXVI, plakaty w sklepach na poczcie, w Ośrodkach zdrowia druga połowa 2019
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt przewiduje zorganizowanie ośmiu pokazów filmowych dla mieszkańców dzielnicy XVI. Budżet złożony przez wnioskodawcę okazał się minimalnie za niski. Po wprowadzeniu zmian w kosztorysie, zatwierdzonych przez Wnioskodawcę stwierdzam, iż projekt jest możliwy do realizacji.
55 700,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×