Projekt ogólnomiejski :

Wybieg dla psów w Bieńczycach

Projekt odrzucony: Wniosek budżetu obywatelskiego zakłada budowę psiego wybiegu na dz. nr 123/10 i 123/11 obr. 8 Nowa Huta wzdłuż ul. Okulickiego przy skrzyżowaniu z ul. Mikołajczyka. Teren wskazany we wniosku znajduje się w rezerwie pod przebudowę ul. Okulickiego (zgodnie z obowiązującym MPZP obszaru „Bieńczyce-Osiedle” – oznaczenie KDGP.1). Ponadto, teren ten jest nieodpowiedni ze względu na ukształtowanie terenu. W związku z powyższym, nie ma możliwości realizacji psiego wybiegu w tej lokalizacji.

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt ogólnomiejski

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Os. Kalinowe 24, działka nr 123/10 i 123/11 obr. 8 jedn. ew. Nowa Huta wzdłuż ul. Okulickiego przy skrzyżowaniu z ul. Mikołajczyka

Opis projektu

Wybieg dla psów - ogrodzenie terenu w celu zabezpieczenia możliwości biegania luzem psów, kosze na odchody, ławki do siedzenia oraz wiata na wypadek deszczu. Kilka zabawek dla psów typu równoważnia, kręgi, tunel.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Część mieszkańców, właścicieli czworonogów dopomina się o wybieg dla psów w Bieńczycach, tak aby psy mogły się wybiegać bez smyczy. Proponowane miejsce jest na obrzeżach osiedla, jest oddalone od bloków, kościoła, przedszkoli i szkół, a w związku z tym nie będzie wzbudzało kontrowersji wśród mieszkańców, w przeciwieństwie do innych lokalizacji jakie były wcześniej proponowane. Jest to teren na tyle duży, że można go fajnie zagospodarować tak aby czworonogi i ich właściciele miło spędzali tam czas. Jest to obszar gdzie można postawić ogrodzenie tak aby psy swobodnie mogły się wybiegać.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wybieg dla psów Zaprojektowanie i wybudowanie 200 000,00 PLN
200 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wybieg dla psów Wykonanie projektu i wybudowanie wybiegu I kwartał 2019

×