Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 3 :

Aktywne przejście dla pieszych przez ul. Meissnera

Projekt odrzucony: Opinia negatywna Zgłoszona propozycja realizacji zadania w ramach programu „Budżet Obywatelski” pn: „Aktywne przejście dla pieszych przez ul Meissnera”, wskazuje na montaż aktywnego przejścia dla pieszych składającego się z synchronizowanych ze sobą: elementów odblaskowych, czujników ruchu, lamp ostrzegawczych nad znakami, dodatkowego oświetlenia, pasów białoczerwonych, przejazdu dla rowerów oraz wykonanie nawierzchni antypoślizgowej. Powyższa lokalizacja znajduje się w obszarze planowanego zamierzenia przez Gminę Miejską Kraków pn: „Budowa linii tramwajowej Meissnera – Mistrzejowice IV etap” wraz z przebudową układu drogowego z uwzględnieniem do przebudowy przedmiotowego przejścia dla pieszych. Dla przedmiotowej inwestycji została opracowana koncepcja wielobranżowa oraz wydana Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia wraz z Raportem Oddziaływania na Środowisko. Obecnie procedowane jest postępowanie przetargowe na realizację zadania w formule PPP. W związku z powyższym Projekt zostaje odrzucony na podstawie z §12 ust.4 regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa (Uchwała XXXIV/566/15 Rady Miasta Krakowa z dnia 16 grudnia 2015 roku, zgodnie z którym w ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane zadania „które w dniu zgłoszenia stoją w sprzeczności z obowiązującymi w mieście planami, politykami i programami w tym w szczególności z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego i innymi uchwałami Rady i zarządzeniami Prezydenta”

Edycja Budżet Obywatelski 2018 Projekt lokalny - 3 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Zadanie polega na montażu aktywnego przejścia dla pieszych, składającego się z synchronizowanych ze sobą:

- Aktywnych punktowych elementów odblaskowych
- Czujników ruchu
- Lamp ostrzegawczych nad znakiem D-6
- Dodatkowego oświetlenia powierzchni przejścia lampami LED 
- Pasów biało-czerwonych oraz przejazdu rowerowego, wykonanych w technologii chemoutwardzalnej strukturalnej
- Drogowej nawierzchni antypoślizgowej
 
Inteligentny system sprawia, że elementy bezpiecznego przejścia tj. aktywne punktowe elementy odblaskowe oraz lampy halogenowe aktywują się tylko w momencie gdy pieszy podchodzi do przejścia dla pieszych. W ten sposób przejście sprawia, iż kierowca zwraca większą uwagę na pieszego na przejściu ponieważ sygnały świetlne informują o jego ruchu, a nie są cały czas włączone.
 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Aktywne przejście, ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych zbliżających się i wkraczających na przejście, bez znaczącej ingerencji w organizację ruchu i pogorszenia płynności ruchu samochodowego. Jest ono znakomitą alternatywą dla montażu na przejściu dla pieszych sygnalizacji świetlnej. Jest to szczególnie istotne we wskazanym miejscu - słabo oświetlonym, i położonym na łuku ul. Meissnera przejściu. Charakteryzuje się ono umiarkowanym ruchem pieszych, którzy jednak przecinają istotną i ruchliwą dwupasmową miejską arterię. Na przejściu tym dochodziło już do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Aktywne przejście dla pieszych Aktywne punktowe elementy odblaskowe (pługoodporne), czujniki ruchu, szafa sterownicza, lampy ostrzegawcze nad znakiem D-6, malowanie pasów biało-czerwonych w technologii chemoutwardzalnej strukturalnej, montaż drogowej nawierzchni antypoślizgowej. 100 000,00 PLN
100 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przetarg na montaż aktywnego przejścia dla pieszych. I kwartał 2019
Montaż aktywnego przejścia dla pieszych przez zwycięzcę przetargu II kwartał 2019
powrót