Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 7 :

CZYSTE WAŁY RUDAWY

Projekt odrzucony: Podstawę odrzucenia stanowi § 12 ust. 7 uchwały Nr XXXIV/566/15 Rady Miasta Krakowa z dnia 16 grudnia 2015 r. w sprawie Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa: „w ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane zadania, które są planowane do realizacji na gruntach nie należących do Gminy Miejskiej Kraków”. Obszar, na którym ma być zorganizowany happening nie należy do Gminy Miejskiej Kraków. Teren jest własnością Skarbu Państwa, a zarządzającym jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Edycja Budżet Obywatelski 2018 Projekt lokalny - 7 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Projekt "Czyste wały Rudawy" ma mieć formę edukacyjną. Wspólne sprzątanie w formie happeningu, (np. w kolorowych fartuchach)  przy udziale mieszkańców, aktywistów wspólnie sprzątających wały rzeki w rejonie Salwatora. Po zakończeniu akcji planowana jest plenerowa wystawa zdjęć pokazujących piękno rzeki, jej faunę i florę a także zdjęcia dokumentujące akcję oraz znalezione podczas sprzątania "okazy". Ponadto na pobliskim przystanku autobusowym w miejscu reklam znajdą się plakaty ze zdjęciami z akcji z hasłami ekologicznymi (np. "Nie wyrzucaj śmieci jak leci", "Nie sprzątać to obciach", "Nie śmieć gościu", "Przyroda jest wieczna, jeżeli jest bezpieczna" ).
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest posprzątanie wałów oraz zorganizowanie happeningu oraz wystawy plenerowej oraz plakatów edukacyjnych. Pomimo wielokrotnego sprzątania wałów w tym miejscu przez MPO a nawet mieszkańców, problem zaśmiecenia w tym rejonie nie znika. U ujścia rzeki gdzie co roku organizowany jest wielkanocny festyn zwany Emausem jest po prostu brudno. Bliskość placówek oświatowych, przystanku autobusowego oraz punktu gastronomicznego powoduje,że śmieci zamiast do kosza wyrzuca się na wały. Akcja sprzątania w obecnej formie nie powoduje zmniejszenia ilości śmieci w myśl zasady "Posprzątajmy, aby było miejsce na następne śmieci". Dlatego akcja ma mieć formę edukacyjną w formie happeningu oraz musi mieć trwały efekt w postaci plenerowej wystawy wzdłuż bulwarów oraz plakatów z hasłami ekologicznymi, które zawisną w okolicy ( na przystanku, szkole). Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na mieszkańców.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
przygotowanie akcji (materiały), fotograf fotograf UMK (Bogusław Świerzowski) 1 000,00 PLN
opracowanie plakatów, przygotowanie wystawy plenerowej 7 000,00 PLN
8 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
przygotowanie akcji (materiały), zorganizowanie wspólnego sprzątania I kwartał 2019
opracowanie plakatów, przygotowanie wystawy plenerowej II kwartał 2019

Galeria

powrót