Projekt lokalny - Dzielnica XII NR 1:

Budowa placu zabaw wraz z bezpieczną nawierzchnią

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt lokalny - Dzielnica XII

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, teren przy Szkole Podstawowej nr 124 budynek przy ul. Sucharskiego 38

Opis projektu

Propozycja ta zakłada wybudowanie na terenie Dzielnicy XII, przy SP nr 124 (budynek ul. Sucharskiego) placu zabaw, wyposażonego w: - zestaw statek Piracki (zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, mostek piracki), podwójną huśtawkę z dwoma siedziskami, huśtawkę typu "bocianie gniazdo", huśtawkę wagową, bujak sprężynowy, tablicę do rysowania oraz tablicę "kółko i krzyżyk" (także z myślą o dzieciach niepełnosprawnych), piaskownicę o wym.3x3m, ławki (4 szt.). Kosze na śmieci oraz regulamin placu zabaw. Powierzchnię placu stanowi podłoże z płytek gumowych SBR. Inwestycja wpłynie na jakość i efektywność spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ten jest niezwykle istotny i potrzebny na terenie osiedla zarówno dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 124 jak i pozostałych. Przede wszystkim dlatego, że w najbliższej okolicy nie ma miejsca do wspólnych zabaw najmłodszych. Na terenie Bieżanowa jak i okolic przybywa rodzin, a tym samym jest coraz więcej dzieci. Powstanie takiego miejsca ma wiele korzyści: stanowi miejsce spotkań dzieci i rodziców, sprzyja zacieśnianiu relacji sąsiedzkich i otwiera lokalną społeczność na różne inicjatywy, kształtuje prawidłowe postawy społeczne wśród najmłodszych i sprzyja ich rozwojowi, zachęca dzieci i rodziców do atrakcyjnego spędzania wspólnych chwil na świeżym powietrzu oraz podnosi atrakcyjność osiedla .

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja zadania Projekt, nawierzchnia, zestawy zabawowe, piaskownice, zestawy huśtawek, ławki itp. (Ostateczny dobór urządzeń zabawowych oraz powierzchni nawierzchni bezpiecznej placu zabaw zostanie dokonany na etapie projektowania do limitu kwoty wniosku). Wykonanie i montaż tablicy informującej o wykonaniu zadania ze środków Budżetu Obywatelskiego. 80 000,00 PLN
80 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania Prace projektowe - III kwartał 2022 r. Wykonanie placu - 2023 r. 2022 - 2023 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Długoterminowym skutkiem realizacji powyższego zadania będzie w przyszłości możliwość skorzystania z bezpiecznego placu zabaw przez dzieci z dzielnicy XII.

×