Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski :

Błonia dla Wszystkich

Projekt odrzucony: Zgodnie z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa § 12 W ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane zadania, które w dniu zgłoszenia stoją w sprzeczności z obowiązującymi w mieście planami (pkt 4)… Remont przedmiotowego chodnika we wskazanej przez wnioskodawcę technologii na podanym zakresie jest planowany przez ZIKiT do wykonania w bieżącym roku.

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt ogólnomiejski

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Błonia Krakowskie, ul. Piastowska, 50.061458, 19.901747

Opis projektu

Zadanie polega na dokończeniu asfaltowej pętli biegnącej wokół Błoń Krakowskich, poprzez zmianę nawierzchni chodnika biegnącego wzdłuż Błoń Krakowskich i ul. Piastowskiej, z betonowych płyt chodnikowych na asfaltową. 

Stan obecny:
 
Stan proponowany:

UZASADNIENIE PROJEKTU

Błonia Krakowskie służą mieszkańcom naszego miasta jako główne miejsce rekreacyjne, gdzie można odpocząć podczas spacerów, joggingu, jazdy na rowerze, na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach. Chodnik wzdłuż ul. Piastowskiej jest integralną częścią pętli rekreacyjnej biegnącej wokół Błoń, tak więc z tego fragmentu korzystają nie tylko piesi w celach komunikacyjnych, ale rocznie wiele tysięcy osób w celach rekreacyjnych i sportowych. Aktualna nawierzchnia nie spełnia standardów wymaganych dla uprawiania większości aktywności rekreacyjnych. Jej wymiana na nawierzchnię asfaltową poprawi bezpieczeństwo osób poruszających się na wrotkach, rolkach, deskorolkach, hulajnogach. Gładka nawierzchnia asfaltowa poprawi również komfort innych użytkowników: rodziców z wózkami dziecięcymi, osób na wózkach inwalidzkich.   

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Asfaltowy chodnik Chodnik wzdłuż Błoń i ul. Piastowskiej: 270 m długość, szerokość 3 m. Ok. 810 m2 x 300 zł 243 000,00 PLN
243 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania Wykonanie nawierzchni asfaltowej wiosna 2019

Galeria

243 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×