Projekt ogólnomiejski NR 57:

Krakowskie hulanie na gościńcu i wyścig na 1 kilometr

Edycja Budżet Obywatelski 2018

Projekt ogólnomiejski

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Realizacja projektu miałaby się odbyć na ulicach starego miast gdzie rozpoczęła się pod barbakanem i przeszła ulicą floriańska na rynek następnie ulicą Grodzką aż pod sam Wawel gdzie parada zakończyła by się, a następnie skręciła w planty wzdłuż ulicy Straszewskiego gdzie odbył by się wyścig i piknik.

Dodatkowe lokalizacje: Realizacja projektu miałaby się odbyć na ulicach starego miast gdzie rozpoczęła się pod barbakanem i przeszła ulicą floriańska na rynek następnie ulicą Grodzką aż pod sam Wawel gdzie parada zakończyła by się, a następnie skręciła w planty wzdłuż ulicy Straszewskiego gdzie odbył by się wyścig i piknik.

Opis projektu

Projekt prosty, a w swej prostocie piękny. Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i zanim dorósł do roweru i się na nim uczył jeździć próbował innych urządzeń transportu można powiedzieć doraźnego. W związku z tym że Kraków chce być przyjazny wszystkim mieszkańcom i tym dużym i tym małym, projekt zakład pierwszą w historii naszego miasta może kraju i świata paradę wszystkiego czego napędem są ludzkie mięśnie nie wspierane przez mechanizmy czyli hulajnogi, deskorolki, rolki, wrotki i chodźjaki by on nie był. Parada swoją droga gościńcem Krakowa przejdzie ale kto jest najszybszym UTO-wcem w swoje klasie? Wyścig na 1km krakowskimi plantami rozwiąże problem. Będą 4 kategorie wyścigów: hulajnogi, rolki/wrotki/łyżworolki, longboardy/deskorolki oraz wyścig najmłodszych do lat 12 na dowolnym urządzeniu. Oczywiście każdy uczestnik wyścigu otrzyma pamiątkową koszulkę z logiem imprezy, odblaski i kilka innych drobiazgów. Za zajęte miejsca będą medale za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Ale w imprezie nie chodzi o to by ktoś wygrał czy nie tylko o wspólnotę ludzi lub innych istot którym bliska jest przyjemność z hulania czy jak to się nazywa przy innych urządzeniach. W ramach parady zostanie rozpisany plebiscyt na najpiękniejsze UTO podczas parady za co będzie przyznawana nagroda specjalna.

https://wprzestrzenimiasta.weebly.com/uploads/8/2/0/9/82093220/kopia-zapasowa-hulam-w-krakowie_orig.png

W ramach wydarzenia odbyłby się także piknik z edukatorami na temat ruchu drogowego czy ratownikami medycznymi. W ramach pikniku zaproszono by radych aby sami spróbowali swoich sił na UTO. Dodatkowo przewiduje się miejsce dla dzieci gry i zabaw oraz punkt gastronomiczny w postaci kilku foodtracków.

Cała zabawa odbyła by się w terminie w którym Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje pikniki na plantach tak aby koszty związane z obsługa i realizacją były jak najniższe. Za sprawą tego mieszkańcy którzy nie są jeszcze przekonani do UTO będą mogli zobaczyć jak przeróżne ustrojstwa dają frajdę z poruszania się po krakowskich ulicach.

Mam nadzieję że przedstawiony projekt porwie serca mieszkańców i pozwoli stworzyć nam wydarzenie które zmieni perspektywę patrzenia na ulicę przez ludzi którzy nie mieli tej przyjemności pohulać sobie w niedzielny poranek plantami.

Więcej o projekcie i idee przeczytacie na stronie W Przestrzeni Miasta oraz na Facebook

UZASADNIENIE PROJEKTU

Za uzasadnienie może posłużyć fakt że w Krakowie jest parada jamników, smoków a nie było jeszcze parady UTO. A ludzie chcą czuć wspólnotę zainteresowań i chcą się pokazać. Parada jest do tego idealnym pretekstem. Dodatkowo jest także świetnym elementem marketingu terytorialnego miasta oraz genialnym pomysłem na spędzenie jednej z wolnych sobót czy niedziel.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Reklama Plakaty 300 szt. 750,00 PLN
Koszulki Koszulki z logiem imprezy dla uczestników wyścigu i parady dla 300 os 1 100,00 PLN
Gadżety torby na zakupy 50 szt., plecaki do jazdy na UTO 20 szt., worki podróżne 20 szt. z logiem wydarzenia 900,00 PLN
Odblaski Maczeta odblask na rękę i nogę 500 szt. z logiem wydarzania 500,00 PLN
Medale 4 sztuki medali złotych, 4 sztuki medali srebrnych i 4 sztuki medali brązowych z logiem imprezy. 200,00 PLN
Taśmy ostrzegawcze Taśmy do odgrodzenia toru wyścigu szt 10 350,00 PLN
Nagrody za plebiscyt Tajemnica do ostatniej chwili ;) 2 000,00 PLN
Promocja Akcja promocyjna 19 200,00 PLN
25 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Organizacja Przygotowanie i zamówienie potrzebnych elementów. Ustalenia miedzy ZZM i KBF w sprawie organizacji. Pozyskanie osób chętnych do organizowania wydarzenia. Kwiecień/maj 2019 r.
Reklama Przygotowanie plakatów i rozwieszenie ich. Informacja w szkołach, budynkach użyteczności publicznej itp. Informacje prasowe, wydarzenie na facebook. maj/czerwiec 2019 r.
Wydarzenie Finalizacja wydarzenia koniec czerwca 2019 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Długookresowe działanie na rzecz rozwoju fizycznego mieszkańców Krakowa.
25 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji
Udostępnij na facebooku

×