Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 3:

REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO

Edycja Budżet Obywatelski 2018 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: aleja Juliusza Słowackiego, Kraków, Polska

Opis projektu


Projekt zakłada remont chodnika na odcinku od ul. Prądnickiej do ul. Królewskiej, z wyłączeniem już wyremontowanych odcinków tj, pomiędzy ul. Grottgera - Łobzowską i ul. Łobzowską - ul. Lenartowicza. Byłby to pierwszy etap zaplanowanej na kilka lat inwestycji mającej na celu kompletną rewitalizację Alei Słowackiego na odcinku Nowy Kleparz- Plac Inwalidów poprzez wykonanie chodników dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz matek z wózkami.

 
 
Podczas realizacji projektu należy się także kierować zapisami UCHWAŁY NR XCI/2394/17 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 20 grudnia 2017 r. Ulica Krupnicza powinna być dostępna i przyjazna dla pieszych - zwłaszcza osób niepełnosprawnych, rodziców z wózkami, a także osób poruszających się za pomocą rolek, deskorolek i hulajnóg. Oznacza to, że nie może być zastosowana fazowana kostka brukowa ani kocie łby, lecz dowolna nawierzchnia niefazowana, czyli pozbawiona nierówności i szpar.
 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU


ALEJE SŁOWACKIEGO pomimo, że jest to największa arteria komunikacyjna leżąca na granicy Krowodrzy i Starego Miasta, od wielu lat jest również bardzo zaniedbana, a chodniki w tej części są nierówne, bardzo dużo w nich ubytków, co zagraża bezpieczeństwu pieszych. Ponadto chodniki te nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i matek z wózkami. Ze względu na to, że Aleje Słowackiego są jedną z głównych dróg łączących dzielnice na terenie Krakowa w dodatku o charakterze zabytkowym. Przejeżdżają nimi nie tylko mieszkańcy, ale i turyści, dlatego powinny zostać w całości zrewitalizowane i stać się reprezentacyjną ulicą Krakowa. Beneficjentami projektu będą nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również turyści i petenci licznych instytucji, które mają swoją siedzibę na tym obszarze.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Remont chodnika odcinek pomiędzy ul. Prądnicką a Królewską z wyłączeniem wyremontowanych części 645 000,00 PLN
645 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Remont chodnika odcinek pomiędzy ul. Prądnicką a Królewską z wyłączeniem wyremontowanych części II-IV kwartał 2019

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Poprawa bezpieczeństwa i komfortu pieszych jak również estetyki okolicy
powrót