Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 6 NR 11:

W WAKACYJNYM RYTMIE

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 6 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Szkoła Podstawowa Nr 138 ul. Wierzyńskiego 3 Kraków

Opis projektu

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym z terenu dzielnicy VI. Celem projektu jest organizacja stacjonarnego obozu trwającego od 24.08.2020 do 28.08.2020 w godzinach 8.00-16.00 mający na celu ponowną integrację dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a także uaktywnienie ich ruchowo. Informacja o projekcie i zapisach rozmieszczona zostanie w placówkach edukacyjnych na terenie Dzielnicy VI. Podczas pięciodniowego obozu uczestnicy będą mieli okazję wspólnie spędzić czas podczas zajęć taneczno-ruchowych. W czasie obozu odbędą się warsztaty z różnych stylów tańca, tak aby uczestnicy mieli okazję poznać odmienne formy ruchu.
Plan dnia będzie się rozpoczynał o 8.00 wspólnym śniadaniem, po którym rozpoczną się aktywne zajęcia ruchowe. Chcemy aby uczestnicy zapoznali się z różnymi formami tańca od klasyki po free style. 
Zajęcia będą przeplatały się wzajemnie celem urozmaicenia każdego dnia. Następnie wszyscy spotkamy się na wspólnym obiedzie. Po posiłku przeprowadzone zostaną zajęcia w formie statycznej, kino taneczne itp.
Tak ułożony program daje możliwość  zapoznania się z różnymi formami i technikami tańca, dając tym samym możliwość odnalezienia odpowiedniej dla każdego uczestnika formy ruchu. Jak wiadomo, każdy z nas posiada inną wrażliwość, motorykę oraz koordynację wzrokowo-ruchową lub słuchowo-ruchową. Projekt przygotowany jest dla 40 osób. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Okres kończących się wakacji to przeważnie koniec okresu urlopowego i powrót do rutynowego trybu pracy, podczas gdy dzieci jeszcze nie rozpoczynają swoich zajęć szkolnych. Stacjonarny obóz stworzy dodatkową możliwość powierzenia swoich pociech profesjonalnej opiece w godzinach 8.00 do 16.00. Dzieci będą brały udział w zajęciach taneczno-ruchowych zaplanowanych wraz z przerwami na posiłki i odpoczynek. Treści zawarte w programie mają za zadanie zachęcić do aktywnego spędzania czasu mimo kończących się wakacji, rozwijania  zainteresowań, a także rozwijania w dzieciach poczucia własnej wartości. Ważne jest również wykształcenie odpowiedzialności i umiejętności współpracy w zespole / grupie.
Dodatkowo taka forma spędzenia ostatnich dni wakacji pomoże w łagodny i miły sposób powrócić do szkolnego rytmu. Systematyka zajęć podczas każdego dnia na nowo przyzwyczai uczestników do wspólnego działania w większej grupie oraz pozwoli na odnowienie przyjaźni w lokalnym środowisku szkolnym.
Zapewniając uczestnikom różnego rodzaju formy zajęć wskażemy dalszą drogę do działań w ciągu roku szkolnego w poszczególnych sekcjach. Dzięki takiej formie każdy uczestnik odnajdzie swój styl i będzie mógł kontynuować rozwijanie swojej pasji w czasie roku szkolnego. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
sala gimastyczna wynajem sali gimnastycznej w SP nr 138 6h dziennie x 5 dni 2 400,00 PLN
prowadzenie koszt prowadzenia zajęć 1100zł x 5 dni 5 500,00 PLN
opieka nadzór opiekunów podczas obozu 1 500,00 PLN
wyżywienie wyżywienie dla uczestników obozu (40 osób + prowadzący i opieka) 4 720,00 PLN
plakaty informacyjne projekt i wydruk plakatów 500,00 PLN
14 620,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
nabór chętnych Zapisy na obóz W WAKACYJNYM RYTMIE 01.04-15.06.2020
obóz W WAKACYJNYM RYTMIE przeprowadzenie obozu W WAKACYJNYM RYTMIE w SP 138 w Krakowie. 24-28.08.2020
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zorganizowany w ramach projektu obóz taneczny dla dzieci i młodzieży z terenu Dzielnicy VI ma na celu integrację dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Realizacja projektu sprzyja aktywnemu spędzaniu wolnego czasu, przyczyni się do rozwijania pasji i zainteresowań tanecznych wśród uczestników projektu, wpłynie na kształtowanie umiejętności współpracy w zespole/grupie.
powrót