Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 127:

Samochód dla Schroniska dla Zwierząt

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rybna 3, 30-254 Kraków

Opis projektu

Projekt ma na celu zakup dwóch nowych samochodów typu Renault KANGOO, FORD Transit Courier lub inny, które mogą być przystosowane do transportu zwierząt w godnych warunkach. Dodatkowym atutem jest fakt, iż jeden z tych samochodów będzie elektrycznym – czyli w pełni ekologicznym. Posiadane obecnie samochody są już bardzo wysłużone i nie spełniają podstawowych warunków transportu zwierząt. Obecne samochody nie posiadają klimatyzacji co powoduje, iż transportowane zwierzęta w czasie przewozu narażone są na bardzo wysokie temperatury panujące w tylnej części samochodu.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Każde stworzenie powinno posiadać prawo do godnego życia oraz traktowania na odpowiednim poziomie. Obecne samochody nie posiadają klimatyzacji co powoduje, iż transportowane zwierzęta w czasie przewozu narażone są na bardzo wysokie temperatury panujące w tylnej części samochodu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup samochodów 1 samochód typu Renault KANGOO, FORD TRANSIT COURIER 80 000,00 PLN
Zakup samochodów 1 samochód typu Renault KANGOO Z.E 160 000,00 PLN
240 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przetarg Przetarg na zakup samochodów I kwartał 2020
Realizacja Zakup samochodów od drugiego kwartału 2020
Charakterystyka długoterminowych skutków: Odpowiednio przystosowane samochody do transportu zwierząt zapewnią bezpieczeństwo i komfort jazdy przewożonym podopiecznym Schroniska. Ponadto samochód elektryczny przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2.
powrót