Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 96:

Pierwszy kort do padla w Krakowie

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Planty Mistrzejowickie, Bulwary na Dąbiu

Dodatkowe lokalizacje: Planty Mistrzejowickie, Bulwary na Dąbiu

Opis projektu

Kort ma w swoim przeznaczeniu stworzyć przestrzeń dostępną dla całej społeczności Krakowa oraz cegiełkę dla rozwoju padla na terenie miasta. Do tej pory mieszkańcy musieli organizować dalsze wyjazdy, by móc wypróbować swoich sił w tym sporcie. Dany wniosek dotyczy kortu zewnętrznego (na powietrzu). Sama budowa opiera się na kilku elementach wymienionych poniżej.

Rama przytwierdzona do betonowego podłoża/fundamentu. Konstrukcja stalowa z cynkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym, malowana. Ogrodzenie stalowe, wykonane zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Organizacji Padla. Szkło hartowane 12mm. Otuliny bramek wejściowych. Możliwe też furtki zamykające. Plus dla usprawnienia korzystania warto wybudować w bliskim otoczeniu kortu dwie ławki dla możliwości pozostawienia rzeczy i plecaków.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Jest to projekt innowacyjny, którego do tej pory nie było w Krakowie. Realizacja inwestycji pozwoli upowszechnić dyscyplinę, co w przyszłości przyczyni się do rozwoju całej infrastruktury związanej z padlem. Dzięki budowie kortu Krakowianie oraz goście przyjeżdżający do naszego miasta będą mogli spróbować się w tym sporcie. W perspektywie, zakładamy również rozwój padla wśród dzieci i młodzieży, a za tym wychowanie młodego pokolenia krakowskich padlistów.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 30 000,00 PLN
Budowa Wykonanie robót budowlanych 180 000,00 PLN
210 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 2020
Budowa Wykonanie robót budowlanych 2020/2021

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Złożony projekt ma na celu stworzenie przestrzeni dostępnej dla całej społeczności Krakowa oraz zapoczątkowanie rozwoju padla na terenie miasta. Realizacja inwestycji pozwoli upowszechnić dyscyplinę. Dzięki budowie kortu Krakowianie i goście przyjeżdżający do miasta będą mogli spróbować swoich sił w tym sporcie. Kort da możliwość spędzania aktywnie wolnego czasu w towarzystwie rodziny czy znajomych.
powrót