Strona archiwalna
Projekt ogólnomiejski NR 112:

Darmowe picie na Bulwarach!

Edycja Budżet Obywatelski 2019

Projekt ogólnomiejski

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Bulwary wiślane

Opis projektu

Nasz projekt przewiduje montaż dwóch fontann wody pitnej z poidełkiem dla zwierząt na terenie Bulwarów wiślanych. Po jednym na każdą stronę Wisły.

 
Proponujemy przykładowy model poidełka: ZDRÓJ WODY PITNEJ POSTUMENTOWY GRF34-PF.
(zdjęcia ze strony: https://www.zdrojownia.pl/produkty/zdroj-wody-pitnej-postumentowy-1misa-okragla-1poidelko-dla-zwierzat-grf35-pf-142-500-205.html).

UZASADNIENIE PROJEKTU

Mieszkańcy Krakowa oraz ich pupile, przebywający na Bulwarach wiślanych w okresie wysokich temperatur są narażeni na negatywne skutki odwodnienia organizmu, takie jak zasłabnięcia i omdlenia. Publiczne fontanny wody pitnej pozwolą na zaspokojenie pragnienia i utrzymania prawidłowego poziomu nawodnienia organizmu. 

Co więcej, jako że Bulwary wiślane są często wybierane do aktywnego spędzania czasu wolnego (np. bieganie, jeżdżenie na rowerze i rolkach), w trakcie którego, tym bardziej powinniśmy skupić się na odpowiednim nawodnieniu, jest to kluczowe miejsce na montaż takich fontann. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup Zdroju x2 Zakup zdrojów wody pitnej postumentowych z poidełkiem dla zwierząt, ze stali nierdzewnej, odporny na korozję oraz warunki atmosferyczne, wandaloodporny. koszt jednej sztuki 52890 zł 105 780,00 PLN
Montaż Zdroju x2 Wykonanie dokumentacji projektowej, zakup niezbędnej armatury do przyłaczenia, wykonanie przyłacza wodociągowego oraz odwodnienia do kanalizacji dla jednej sztuki 36900 zł 73 800,00 PLN
179 580,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Wykonanie dokumentacji projektowej i uzgodnienia I - II kwartał 2020 roku
Montaż zakup i montaż pitników III - IV kwartał 2020 roku
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu spowoduje zwiększenie komfortu wszystkich użytkowników, korzystających w różny sposób (np. wypoczynek, uprawianie sportów) z miejskiej przestrzeni publicznej szczególnie w miesiącach letnich, podczas wysokich temperatur poprzez zapewnienie łatwego dostępu do wody pitnej w sposób ekologiczny. Montaż poidełek pośrednio przyczyni się do ograniczenia używania butelek plastikowych gdyż ich konstrukcja będzie przystosowana do napełniania butelek wielorazowych czy bidonów. Szacunkowe roczne koszty utrzymania poidełek nie przekraczają 20% wartości projektu i wyniosą 35 424 zł.
179 580,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×