Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 120:

Krakowianie mówią - SPRAWDZAM

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Cały Kraków

Opis projektu

Miasto wyda specjalny numer dwutygodnika Krakow.pl w nakładzie 350 000 egzemplarzy wraz z dystrybucją  do wszystkich lokali mieszkalnych.Numer specjalny będzie poświęcony wydatkom UMK na: Biuro i obsługę Prezydenta oraz jego zastępców i pełnomocników, koszty utrzymania wszystkich zarządów i rad nadzorczych w Spółkach z udziałem gminy miejskiej Kraków. Koszta utrzymania floty samochodowej Prezydenta i jego zastępców. Koszta reprezentacyjna z wyszczególnieniem poszczególnych pozycji w rozbiciu na Prezydenta i jego zastępców oraz pełnomocników.

Kwoty wypłacanych nagród w rozbiciu na Prezydenta, zastępców, pełnomocników, dyrektorów, ich zastępców oraz we wszystkich spółkach z udziałem gminy miejskiej Kraków.
Urząd Miasta opublikuje stosowną informację na stronie głównej Urzędu Miasta Krakowa na co najmniej 30 dni od daty publikacji.
Danę będą dotyczyć wydatków za rok 2018 i 2019.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wydatki gminy oraz spółek miejskich budzą kontrowersje wśród mieszkańców. Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom

Prezydent Miasta Krakowa i jego urząd powinien przedstawić stosowną informację. Transparentność konieczna jest również w spółkach z udziałem gminy.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Skład - 10 000 zł Na podstawie informacji z Biuletynu Informacji Publicznej UMK 10 000,00 PLN
Druk - 400 000 zł Na podstawie informacji z Biuletynu Informacji Publicznej UMK 400 000,00 PLN
Dystrybucja - 100 000 zł Na podstawie informacji z Biuletynu Informacji Publicznej UMK 100 000,00 PLN
510 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Podanie informacji przez UMK styczeń 2020
Przetarg na skład i druk luty 2020
Druk i dystrybucja kwiecień 2020
Podanie informacji na stronie głównej: www.krakow.pl kwiecień 2020
Charakterystyka długoterminowych skutków: Dwutygodnik miejski „Kraków.PL” w przystępny sposób informuje o najważniejszych sprawach miasta. Jest bezpłatny, ukazuje się co drugą środę (z wyjątkiem okresu wakacyjnego) w nakładzie 50 tys. egzemplarzy. Dostępny jest w budynkach Urzędu Miasta Krakowa, jednostkach i instytucjach miejskich, w salonikach prasowych sieci Kolporter SA. W dniu ukazania się nowego numeru rozdawany w 8 punktach miasta: na rondach: Grunwaldzkim, Mogilskim, Matecznego, Kocmyrzowskim, na skrzyżowaniach Królewska/ al. Mickiewicza, al. Słowackiego/ Prądnicka, na pętli tramwajowej Krowodrza Górka oraz pod Teatrem Bagatela. Wydawca dwutygodnika – Wydział Komunikacji Społecznej – dysponuje informacjami dotyczącymi wydziałów Urzędu Miasta Krakowa. Szczegółowe dane z jednostek i spółek miejskich pochodzą bezpośrednio z tych instytucji, w przypadku więc jakichkolwiek pytań należy się kontaktować z ich rzecznikami prasowymi. W 2018 r. realne koszty wydania jednego numeru gazety wyniosły: korekta: 1 000,00 zł skład: 2 400,00 zł druk (nakład 45 tys.): 30 229,20 zł dystrybucja: 54 735,00 zł W przypadku nakładu 350 tys. egzemplarzy, koszt druku wyniesie 238 516,67 zł. Koszty, sposób i terminy dystrybucji podlegają osobnym negocjacjom z firmami.
powrót