Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 11 NR 15:

E–biblioteka przyszłości

Projekt odrzucony: Z opisu projektu oraz oświadczenia Dyrektora Szkoły nie wynika, że efekty realizacji projektu służyć będą komuś więcej niż jedynie uczniom i ich rodzicom tej konkretnej jednostki oświatowej. Oznacza to brak realnych korzyści z efektu realizacji zadania dla wszystkich lub przynajmniej szerszego grona mieszkańców dzielnicy, w której projekt został złożony a jedynie dla ograniczonej liczby uczniów i ich rodziców. W związku z tym efekt realizacji projektu nie może zostać uznanym za ogólnodostępny w rozumieniu definicji „Ogólnodostępności projektu” ujętej w Uchwale nr XI/179/19 Rady Miasta Krakowa z dnia 13 marca 2019 r. w sprawie Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa.

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 11 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, ul. Podedworze 16

Opis projektu

W obecnych czasach, w dobie gwałtownego rozwoju technologii komunikacyjnych i informacyjnych,  to właśnie informacja jest staje się czymś najcenniejszym i najbardziej poszukiwanym. Najpowszechniejszym źródłem informacji jest obecnie Internet, a biblioteka szkolna jest ze swej natury centrum informacyjnym szkoły. Musi być zatem miejscem, w którym dostęp do wiedzy i informacji jest możliwie najpełniejszy. Zorganizowanie Centrum Multimedialnego w bibliotece szkolnej pozwoli na usprawnienie tej funkcji. Projekt” E –biblioteka przyszłości ”zakłada zakup 5 komputerów,  których parametry techniczne pozwolą na sprawne korzystanie z Internetu oraz multimedialnych materiałów edukacyjnych takich jak  e-booki, audiobooki, multibooki, filmy i inne. Ponadto projekt zakłada doposażenie księgozbioru biblioteki szkolnej o takie wydawnictwa.

 
Dodatkowo oprogramowanie "Mozabook" pozwoli na automatyczny podgląd księgozbioru szkolnego poprzez internet oraz wewnętrzną sieć LAN w pracowni komputerwej oraz udostępni dzieciom narzędzia do pracy i nauki.
System Mozabook to dostęp do ponad 1000 interaktywnych modeli 3D, kilkuset filmów wideo i materiałów dźwiękowych oraz zadań. W ramach programu, do ponad 100 przedmiotów, dostępne są tematyczne aplikacje, mające na celu prostsze przyswajanie materiału oraz pogłębianie i ćwiczenie wiedzy poprzez zabawę.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Biblioteka szkolna jest miejscem z którego chętnie korzystają uczniowie , nauczyciele i rodzice. W dobie rozwoju mediów elektronicznych biblioteka musi nadążyć za potrzebami czytelników i zapewnić im dostęp do nowoczesnych źródeł wiedzy. Centrum multimedialne umożliwi czytelnikom  korzystanie z nowoczesnych publikacji elektronicznych codziennie
w godz. od 8.00-17.00.
Dzięki realizacji zadania mieszańcy Dzielnicy XI zyskają dostęp do ciekawej, niezwykle przydatnej wiedzy w formie nowoczesnej , multimedialnej. Szkoła podstawowa nr 27 jest szkołą osiedlową, do której uczęszcza ponad 800 dzieci. To właśnie tym dzieciom , a także ich rodzicom, przed którymi biblioteka zawsze stoi otworem, realizacja zadania przyniesie najwięcej korzyści. Poprawi również wizerunek szkoły w środowisku lokalnym.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Komputery stacjonarne/laptopy 5szt. 13 000,00 PLN
Oprogramowanie e-biblioteki Oprogramowanie edukacyjne MozaBook 7 500,00 PLN
Urządzenie wielofunkcyjne Wielofunkcyjna drukarka laserowa + skaner 1 500,00 PLN
22 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zamówienie urządzeń styczeń 2020
Instalaxcja urządzeń w ferie zimowe 2020 luty 2020
powrót