Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 7 NR 23:

Ścieżka zdrowia – żyj zdrowo i aktywnie

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 7 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Aleja Jerzego Waszyngtona pomiędzy Kopcem Kościuszki a ul. Starowolską

Dodatkowe lokalizacje: 10 stacji do ćwiczeń - ścieżka zdrowia - która będzie zlokalizowana na Alei Jerzego Waszyngtona pomiędzy Kopcem Kościuszki a ul. Starowolską

Opis projektu

Proponowany projekt zakłada instalację 10 urządzeń sprawnościowych, które utworzą dostępną dla wszystkich ścieżkę zdrowia, w malowniczej scenerii Alei Jerzego Waszyngtona. Chcemy, aby poszczególne obiekty sprawnościowe były od siebie oddalone o około 150 m, tak aby cała ścieżka zdrowia wypełniła obszar pomiędzy Kopcem Kościuszki a ul. Starowolską.

Decyzję o ostatecznej lokalizację poszczególnych urządzeń pozostawiamy Zarządowi zieleni miejskiej, ponieważ nie wiemy, na których trawnikach można je umieścić. Naszym celem jest zapewnienie zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym możliwości do aktywnego spędzania czas na wolnym powietrzu. Umiejscowienie ścieżki zdrowia w okolicy Lasku Wolskiego pozwoli na jej wykorzystanie przez wielu spacerowiczów – zarówno tych młodych jak i starszych.

Wybierając elementy ścieżki zdrowia kierowaliśmy się komercyjnie dostępną ofertą różnych firm. Poniższe elementy pochodzą ze strony firmy P.P.U. Figler, www.figler.pl
1.przeplotnia
2.drabinka zręcznościowa
3.sześciokąt wielofunkcyjny
4.ścianka wspinaczkowa podw.
5.belka równoważnia
6.tor przeszkód – 6 bramek
7.kładka na sprężynach
8.drążki do przewrotów
9.pale sprawnościowe
10.kółka gimnastyczne

Proponujemy, aby przy każdym urządzeniu sprawnościowym umieścić ławkę z oparciem, która umożliwi odpoczynek w trakcie spaceru lub treningu.

Elementy ścieżki zdrowia będą wykonane z drewna, tak aby dobrze komponowały się z otoczeniem. Drewno będzie impregnowane i malowane odpowiednim lakierem. Cała konstrukcja będzie osadzone w gruncie za pomocą stalowych kotew, które zapewnią solidne mocowanie.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Aktywność fizyczna jest podstawą zdrowego trybu życia. Obecnie, coraz mniej czasu spędzamy w ruchu i niestety dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci. Utworzenie proponowanej przez nas ścieżki zdrowia pozwoli na uatrakcyjnienie pobytu na wolnym powietrzu. Chcemy, aby nasz projekt przyczynił się do zwiększenia aktywności fizycznej wszystkich spacerowiczów niezależnie od wieku.
Regularne ćwiczenia wzmacniają poszczególne partie mięśni oraz zapewnią rozgrzewkę przed dalszą aktywnością fizyczną. Warto pamiętać, że dla poprawy zdrowia ważna jest nie tylko intensywność treningu, ale również jego regularność.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
urządzenia do ćwiczeń 10 urządzeń z serii "Prestiż" z firmy P.P.U.Figler wraz z montażem 50 000,00 PLN
ławki 10 ławek (metalowo-drewniana z oparciem D4) z firmy P.P.U.Figler wraz z montażem 12 000,00 PLN
Dokumentacja Dokumentacja 15 000,00 PLN
Rekultywacja terenów zielonych Rekultywacja terenów zielonych 10 000,00 PLN
87 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
etap 1 wybór projektu 1.01 – 31.03.2020
etap 2 wybór wykonawcy 1.04 – 30.04.2020
etap 3 montowanie urządzeń sprawnościowych i ławek 1.05 – 30.06.2020
etap 4 oddanie do użytku ścieżki zdrowia 1.07.2020

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Integracja lokalnej społeczności, budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, rozrywka, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta Krakowa. (Zadanie do realizacji przez ZZM lub ZDMK).
powrót