Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 133:

Gdy się beton leje, to się radny śmieje

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Stare Miasto: Plac Wszystkich Świętych, Rynek Główny i inne miejsca, gdzie jest wyszczerbiona kostka.

Opis projektu

Radni Miasta Krakowa oraz urzędnicy nawołują Mieszkańców, by rezygnowali z podróży do centrum samochodem i przesiedli się do komunikacji publicznej, na rowery, hulajnogi i deskorolki. Pomysł słuszny, niestety sami radni i urzędnicy niezbyt chętnie śpieszą z przykładem takiego podróżowania do pracy. Chcemy im to umożliwić, poprzez likwidację barier w przemieszczaniu się przez Stare Miasto na Plac Wszystkich Świętych na rowerze, hulajnodze lub deskorolce. Ogromnym problemem są dziury pomiędzy kostkami - betonowe spoiwo w wielu przypadkach się wyszczerbiło i wymaga załatania, tak aby uzyskać równomierną gładką nawierzchnię. Takie dofugowanie jest potrzebne na Placu Wszystkich Świętych, na samym Rynku Głównym, a także w innych miejscach na terenie dzielnicy, gdzie brak spoin między kostkami granitowymi.
 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja projektu poprawi:
- bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy obecnie są narażeni na potknięcia i kontuzje wskutek wypłukania / wykruszenia spoin / fug pomiędzy kostkami granitowymi,
- kontakt radnych i urzędników z realiami, z jakimi stykają się zwykli mieszkańcy,
- stan powietrza w mieście poprzez promocję alternatywnych sposobów przemieszczania się (rower, deskorolka, hulajnoga),
- wizerunek Krakowa jako miasta przyjaznego Mieszkańcom.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
zaspoinowanie ubytków pomiędzy kostkami granitowymi zaspoinowanie ubytków pomiędzy kostkami granitowymi na Starym Mieście (Plac Wszystkich Świętych, Rynek Główny i innych miejsc na terenie Starego Miasta) 100 000,00 PLN
100 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
realizacja wypełnienie ubytków spoin pomiędzy kostkami granitowymi na terenie Starego Miasta 2020 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Wykonanie zaspoinowania szczelin między kostkami granitowymi na terenie Starego Miasta(m.in. w okolicy Placu Wszystkich Świętych i na Rynku Głównym), zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej infrastruktury oraz pozytywnie wpłynie na estetykę i wizerunek miasta.
powrót