Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 1 NR 16:

Zakup strojów i keyboardu dla "Małych Słowianek"

Edycja Budżet Obywatelski 2019 Projekt lokalny - 1 - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Centrum Młodzieży, ul. Krupnicza 38

Opis projektu

Zespół "Małe Słowianki" od wielu lat edukuje kolejne pokolenia dzieci i młodzieży z Krakowa. Co roku w zespole swoje umiejętności artystyczne zdobywa grono ok. 300 uczniów z 143 krakowskich szkół w wieku od 6 do 19 lat

Praca artystyczna odbywa się w 23 grupach, które - z powodu braku dostatecznej ilości sprzętu grającego - muszą wymieniać się instrumentami. Nowy keyboard ułatwi organizację pracy podczas prób i zajęć, a także podczas występów na scenie. 
Bolączką zespołu jest także deficyt strojów dla członków zespołu, w których mogliby godnie prezentować się podczas występów w kraju i za granicą. Członkowie zespołu "Małe Słowianki" są z nim związani przez wiele lat. Najmłodsi trafiają do zespołu w wieku 4-5 lat, najstarsi są w wieku maturalnym. W tym czasie rosną, rozwijają się, a wykorzystywane przez nich stroje wielokrotnie zmieniają rozmiary. Najdynamiczniejszy etap rozwoju dzieci to czas dojrzewania. W tym czasie zachodzi konieczność wymiany stroju na większy nawet co kilka miesięcy. W magazynie strojów "Małych Słowianek" są ogromne braki strojów dla dzieci mających 152-158 cm wzrostu. Dzieci o takim wzroście (13-16 lat) mają już duże doświadczenie sceniczne i są ważną częścią zespołu. Celem projektu jest uzupełnienie strojów krakowskich o gorsety i spódnice. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zakup dodatkowego keyboardu pozwoli na udział w większej ilości koncertów kilku grup w tym samym czasie, lepsze planowanie harmonogramu zajęć zespołu, zwiększanie umuzykalnienia dzieci i młodzieży. Liczne występy, w których bierze udział ZPiT "Małe Słowianki", stawiają przed instruktorami konieczność uzupełnienia strojów zespołu, tak aby jak największa liczba wykonawców mogła spełnić swoje marzenie i prezentować piękno folkloru z naszego regionu, tańców, śpiewu i muzyki na scenie oraz godnie reprezentować Gminę Miejską Kraków w Polsce i za granicą.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
zakup instrumentu zakup keyboardu wraz z wyposażeniem 3 500,00 PLN
zamówienie gorsetów gorsety krakowskie ( bronowickie) w rozm. 152-158 9 szt. śr. cena 620 zł 5 580,00 PLN
zamówienie spódnic spódnice do stroju krakowskiego w rozm. 152-158 9 szt. śr. cena 150 zł 1 350,00 PLN
10 430,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
zakup instrumentu zakup keyboardu wraz z wyposażeniem luty 2020
zakup elementów stroju krakowskiego wybór kolorów i rozmiarów styczeń-marzec 2020
Charakterystyka długoterminowych skutków: Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana to placówka wychowania pozaszkolnego, która organizuje dla dzieci i młodzieży m. in. zajęcia taneczne i wokalne. W ramach tych zajęć placówka prowadzi od wielu lat Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, w którym swoje umiejętności w ciągu całego roku szkolnego kształtuje kilkaset dzieci i młodzieży. Celem projektu jest zakup strojów i nowego keyboardu dla Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”. Zakup taki zapewni nie tylko dalsze prawidłowe funkcjonowanie ww. Zespołu, głównie poprzez udział w większej liczbie koncertów kilku grup, w tym samym czasie, lepsze planowanie harmonogramu zajęć, ale również pozwoli na godne reprezentowanie Gminy Miejskiej Kraków w Polsce i za granicą, podczas różnego typu koncertów i występów Zespołu.
powrót