Strona archiwalna
Projekt ogólnomiejski NR 196:

Stoły do piłkarzyków w każdej krakowskiej szkole

Projekt odrzucony: MCCO nie wypowiedziało się na temat tego projektu, ZIS nie ma informacji ile jest w Krakowie szkół, które szkoły posiadaja piłkatrzyki, a które chciałyby je pozyskać, nie mo informacji czy szkoły maja gdzie przechowywać taki sprzęt, konserwować, zabezpieczać, w jaki sposób będzie on udostępniany mieszkańcom Krakowa ( kryterium ogólnodostępności ) i kto, jaki sposób i gdzie ma zorganizować mistrzostwa. Tut. jednostka nie jest w stanie zweryfikować kwoty zaproponowanej na zadaniu.

Edycja Budżet Obywatelski 2019

Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru

Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Opis projektu

Projekt dla wszystkich krakowskich szkół podstawowych i średnich. Polega na uzupełnieniu szkolnego sprzętu sportowego o nowe, profesjonalne stoły do futbolu stołowego oraz zorganizowaniu przez zawodowych graczy mistrzostw Krakowa w piłkarzyki.
Dodatkowo każda szkoła będzie mogła polegać na osobie technicznej dbającej o sprzęt w trakcie trwania projektu. Podstawówki mogą liczyć na odpowiednie zabezpieczenia dla najmłodszych tak, aby całość była w pełni bezpieczna.
Rozgrywki przygotowane po roku od rozpoczęcia akcji „Stoły do piłkarzyków w każdej krakowskiej szkole” wyłonią najlepszych z najlepszych, którzy otrzymają puchary, medale oraz wspaniałe nagrody. Główną nagrodą będą dwa stoły piłkarzykowe! Celem tej inicjatywy jest popularyzacja sportu, rozwój dzieci i młodzieży, integracja oraz dobra zabawa. Projekt będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Krakowa. Stoły pilkarzykowe znajdą się również w domach kultury, centrach kształcenia oraz placówkach sportowo-rekreacyjnych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Piłkarzyki stają się coraz popularniejszą atrakcją w wielu szkołach i ośrodkach sportowych w Polsce i na świecie. Powodem jest docenienie wszystkich ich pozytywnych aspektów.
Okiem rodzica lub nauczyciela są to przede wszystkim: nauka zdrowej rywalizacji i poprawienie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz refleksu. Rozwinięta umiejętność myślenia strategicznego jest widoczna już po tygodniu ćwiczeń!
Dla młodzieży liczy się pobudzenie kreatywności, nauka współpracy w drużynie i możliwość rozładowania stresu w bardzo modny – zdrowy sposób. Jest to świetna okazja do integracji i zawarcia nowych przyjaźni.
Futbol Stołowy jest sportem, który nie wymaga nadzwyczajnej kondycji fizycznej, siły, a przede wszystkim przezwyciężenia strachu nad siłą przeciwników. Dzięki temu wszyscy mogą rywalizować na podobnym poziomie. Jednocześnie daje możliwość nauczenia się ich. Daje to przewagę nad wieloma grami podczas wychowania fizycznego, których unika duża część uczniów. Powodem najczęściej jest brak wyżej wymienionych cech.
Mistrzostwa Krakowa w piłkarzyki będą rocznym zwieńczeniem zabawy i treningów wszystkich uczniów.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup stołów do piłkarzyków Zakup profesjonalnych stołów Leonhart Pro Tournament 1 222 000,00 PLN
Organizacja Mistrzostw Krakowa Turniej rozgrywany na zasadach międzynarodowej federacji ITFS, wraz z licencjonowanymi sędziami. 160 000,00 PLN
Konserwacja Remonty, osłony, zakup części zużywających się oraz piłeczek 366 600,00 PLN
1 748 600,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup stołów do piłkarzyków Zakup profesjonalnych stołów Leonhart Pro Tournament pierwsza połowa 2020r
Organizacja Mistrzostw Krakowa Turniej rozgrywany na zasadach międzynarodowej federacji ITFS, wraz z licencjonowanymi sędziami. druga połowa 2020r
Konserwacja Remonty, osłony, zakup części zużywających się oraz piłeczek pierwsza połowa 2020r
1 748 600,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

×